PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Unibail nie podejmie nowej próby przejęcia Złotych Tarasów

  • Autor: Propertynews.pl
  • 10 maj 2016 10:15

Unibail nie podejmie nowej próby przejęcia Złotych Tarasów Złote Tarasy

To koniec starań firmy Unibail-Rodamco o zmianę status quo związanego z zarządzaniem Złotymi Tarasami - informują w rozmowie z Propertynews.pl przedstawiciele biura prasowego firmy.

REKLAMA

- Biorąc pod uwagę stanowisko prezentowane przez UOKiK w zakresie oceny rynku powierzchni handlowo-usługowych w Warszawie, jak i oceny ewentualnego wpływu planowanej transakcji dla zachowania konkurencji na tym rynku, po przeanalizowaniu sytuacji zdecydowaliśmy się wycofać nasz wniosek - tłumaczą przedstawiciele firmy.

Przypomnijmy, na początku maja Unibail-Rodamco Investments wycofało zgłoszenie zamiaru przejęcia kontroli nad spółkami ZT General Partner i Warsaw III. To spółki zarzadzające Złotymi Tarasami w Warszawie. UOKiK przedstawił wcześniej zastrzeżenia wobec planowanej koncentracji. 

- Nie planujemy składania nowego wniosku do UOKiK w sprawie Złotych Tarasów w najbliższym czasie. Oznacza to, że w kwestii kontroli nad tym kompleksem i zarządzania Złotymi Tarasami nic się nie zmienia – zachowane zostaje status quo. Będziemy dalej funkcjonować na rynku warszawskim, w pełni respektując decyzję UOKiK z 2010 r., która dotyczyła zgody na przejęcie przez Unibail-Rodamco centrów handlowych Arkadia i Wileńska pod warunkiem zrzeczenia się praw w zakresie zarządzania Złotymi Tarasami - zapowiada Unibal-Rodamco.

Przeczytaj więcej o historii struktury własnościowej Złotych Tarasów

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA