PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Union Investment z grubym portfelem

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 15 sty 2018 11:04

Union Investment z grubym portfelem Reinhard Kutscher, prezes zarządu Union Investment

W 2017 roku Union Investment zanotował wzrost wartości aktywów w zarządzaniu do 34,5 mld euro. W Polsce dokonał trzech przejęć o łącznej wartości 480 milionów euro. Przejęcie centrum handlowego Magnolia Park we Wrocławiu za 380 milionów euro było największą inwestycją Union Investment w 2017 roku na świecie. 


REKLAMA

Union Investment wykorzystał korzystne warunki ekonomiczne panujące na rynkach nieruchomości w 2017 roku i rozbudował portfele swoich otwartych funduszy nieruchomości poprzez przemyślane przejęcia i transakcje sprzedaży. Ich łączna wartość wyniosła ok. 3,8 mld euro. Tym samym, wartość aktywów funduszy nieruchomości zarządzanych przez Union Investment wzrosła w ubiegłym roku z 31,8 mld euro do 34,5 mld euro.

- Ten świetny wynik wpisuje się w przyjęty przez nas kierunek rozwoju. W 2017 roku weszliśmy do segmentu nieruchomości mieszkaniowych, a także osiągnęliśmy postępy w cyfryzacji - mówi dr Reinhard Kutscher, prezes zarządu. Po udanym wejściu do segmentu mieszkań i mikro apartamentów w 2017 roku w tym roku będziemy rozważać również inne możliwości dywersyfikacji naszej oferty.

Poszerzanie portfela nieruchomości nie będzie się jednak odbywało za wszelką cenę, podkreśla prezes Kutscher. - W ostatnich latach osiągnęliśmy bardzo rozsądną równowagę pomiędzy okazjami inwestycyjnymi a  sprzedażą aktywów  uwzględniającą rosnące ryzyko rynków inwestycyjnych - dodaje Kutscher.

W 2017 roku wpłaty od inwestorów prywatnych i instytucjonalnych sięgnęły 2,9 mld euro, zaś na przejęcia nieruchomości przeznaczono 3,2 mld euro. Natomiast rok wcześniej Union Investment nabył nieruchomości warte 4 mld euro.

- Mocna konkurencja w walce o dobre nieruchomości  wymaga naturalnie od zarządzających ogromnej elastyczności. W przypadku każdej transakcji naszym benchmarkiem zawsze jest złożona inwestorom obietnica minimalizacji zmienności stóp zwrotu. Oznacza zero kompromisu w kwestii jakości przejmowanych przez nas nieruchomości -  dodał dr Reinhard Kutscher.

W 2017 roku Union Investment dokonał 27 transakcji nabycia nieruchomości w segmencie komercyjnym w siedmiu krajach w Europie i poza nią. Oprócz tego zespoły inwestycyjne kierowane przez Martina J. Bruhla zrealizowały 19 transakcji sprzedaży nieruchomości o łącznej wartości ok. 600 mln euro.

Segment hotelarski miał nadzwyczajnie duży udział w działalności inwestycyjnej Union Investment. W zeszłym roku firma zrealizowała w tym segmencie 5 transakcji (w Niemczech, Stanach Zjednoczonych i Polsce) o łącznej wartości ok. 460 mln euro.

Znakomity rok inwestycyjny w Polsce

W minionym roku, podobnie jak w 2016, Polska była jednym z priorytetowych rynków w działalności inwestycyjnej Union Investment. W 2017 roku Fundusz dokonał trzech przejęć w Polsce o łącznej wartości 480 mln euro.

Przejęcie centrum handlowego Magnolia Park we Wrocławiu za ok. 380 mln euro było największą inwestycją Union Investment w 2017 roku na świecie. Ponadto, fundusz przejął poznański biurowiec Maraton za 60 mln euro, oraz jedną nieruchomość hotelową.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA