PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

UOKiK wszczął postępowanie antymonopolowe przeciwko sieci Intersport

  • Autor: Propertynews.pl
  • 30 gru 2013 10:04

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie antymonopolowe przeciwko PPH Fordex oraz Intersport S.A. Przyczyną jest porozumienie, które zdaniem UOKiK może ograniczać konkurencję na krajowym rynku sprzedaży detalicznej sprzętu i akcesoriów narciarskich.

REKLAMA

Porozumienie pomiędzy siecią Intersport a dystrybutorem produktów marki Nordica ma polegać na ustalaniu sztywnym lub minimalnym detalicznych cen odsprzedaży sprzętu i akcesoriów narciarskich marki Nordica stosowanych przez dystrybutorów, co może naruszać art. 6 ust. 1 pkt 1 ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów.

- W ocenie Prezesa UOKIK informacje uzyskane przez urząd wskazują, że w związku z ukształtowaniem relacji między Fordex a przedsiębiorcami tworzącymi sieć dystrybucji detalicznej produktów Nordica, w tym między Fordex a Intersport, mogło dojść do naruszenia zakazu porozumień ograniczających konkurencję przez ustalanie przez Forex z tymi dystrybutorami stosowanych przez nich detalicznych cen odsprzedaży i akcesoriów narciarskich marki Nordica - napisano w komunikacie.

Prezes UOKiK może nałożyć na przedsiębiorcę, w drodze decyzji, karę pieniężną w wysokości nie większej niż 10 proc. przychodu osiągniętego w roku rozliczeniowym poprzedzającym rok nałożenia kary.

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - OUTLET CENTER

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA