PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Valad ma 500 mln euro na zakupy

  • Autor: propertynews.pl
  • 24 paź 2014 08:19

Valad ma 500 mln euro na zakupy

Valad Europe zawarł porozumienie z nowym inwestorem w sprawie utworzenia spółki Valad Central Europa Retail Partnership ( VCERP), która zajmie się budową portfolio złożonego z nieruchomości handlowych zlokalizowanych w Europie Centralnej, głównie w Polsce i Czechach. Na akwizycje ma 500 mln euro.

REKLAMA

Valad Central Europa Retail Partnership swoje zainteresowanie koncentruje na dobrze prosperujących centrach handlowych pierwszej i drugiej generacji oraz parkach handlowych zlokalizowanych w atrakcyjnych lokalizacjach, w największych miastach Polski i Czech. Wartość przewidywanych akwizycji waha się od 10 do 60 mln euro.

Pierwszą inwestycją jest zakup należącej do ING Real Estate Finanze Galerii Butovice w czeskiej Pradze. Centrum handlowe ma powierzchnię 36,5 tys. mkw. i zostało zbudowane w 2005 roku.

Polska i Czechy znlazły się w centrum zainteresowania Valad Europe ze względu na osiągane w ostatnich latach najwyższe w Europie wskaźniki wzrostu PKB.

Valad Europe zarządza portfelem nieruchomości w Europie o wartość 4,9 mld euro. W skład zespołu Valad Europe na Europę Centralną wchodzi 26 osób zarządzających obecnie ok. 30 obiektami, w kórych działa 880 najemców.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA