PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Vantage Development wchodzi w segment parków handlowych. Pierwsza inwestycja wystartuje jeszcze w tym roku

  • Autor: PAP
  • 25 kwi 2013 18:34

Vantage Development wchodzi w segment parków handlowych. Pierwsza inwestycja wystartuje jeszcze w tym roku

Vantage Development szacuje, że z prywatnej emisji akcji może pozyskać ok. 8-10 mln zł, które przeznaczy na finansowanie nowych projektów. Deweloper chce się rozwijać na nowych rynkach i planuje wejść w segment parków handlowych. Spółka liczy, że w tym roku pokaże zysk na poziomie netto.

REKLAMA

"Środki pozyskane z emisji akcji przeznaczymy na finansowanie nowych projektów. Chcemy rozwijać się poza Wrocławiem, zarówno, jeśli chodzi o segment mieszkaniowy jak i biurowy. Ponadto planujemy wejść w segment parków handlowych. W zawiązku z tym potrzebujemy kapitału zarówno w formie kredytów bankowych i wypracowanej gotówki, jak i środków z emisji obligacji, czy właśnie akcji" - poinformował w rozmowie z PAP Edward Laufer, prezes Vantage Development.

"W tym momencie trudno rozmawiać o wartości emisji. Biorąc pod uwagę obecny kurs spółki oraz liczbę emitowanych akcji, to mogłoby być ok. 8-10 mln zł. Środki te umożliwiłyby nam rozpoczęcie jednego większego projektu lub dwóch mniejszych" - dodał.

Zarząd Vantage Development chce podwyższenia kapitału zakładowego spółki poprzez emisję do 5.676.383 nowych akcji serii F. Akcje zostaną zaoferowane w drodze subskrypcji prywatnej znaczącym akcjonariuszom spółki, czyli takim, którzy mogą być zainteresowani zwiększeniem swojego zaangażowania w akcje dewelopera przy założeniu długoterminowej inwestycji. O emisji zdecyduje walne spółki.

Spółka w 2012 i 2013 r. wyemitowała obligacje o łącznej wartości ok. 20 mln zł. Zapadają one pod koniec 2014 r. i w 2015 r. Prezes nie wyklucza kolejnych emisji w zależności od sytuacji rynkowej i potrzeb spółki.

Pytany o to, w jakich miastach, poza Wrocławiem, Vantage Development chciałby realizować swoje projekty, Laufer odpowiedział: „jeśli chodzi o segment mieszkaniowy i biurowy interesują nas głównie Warszawa, Kraków, Poznań, czy Gdańsk. Na razie negocjujemy zakup gruntów, rozmowy są zaawansowane, ale umów jeszcze nie podpisaliśmy".

Prezes poinformował, że na początek spółka może przeznaczyć na powiększenie banku ziemi poza Wrocławiem od kilku do kilkunastu milionów złotych.

"W przypadku parków handlowych pierwszą inwestycję chcemy zrealizować we Wrocławiu lub w Zielonej Górze. Myślimy także o innych lokalizacjach, ale prace nad tymi dwoma projektami są najbardziej zaawansowane. We Wrocławiu grunt mamy już zabezpieczony, w Zielonej Górze pracujemy nad tym. Chcemy jeszcze w tym roku ruszyć z realizacją pierwszej inwestycji tego typu" - dodał.

Laufer poinformował, że spółka pracuje obecnie nad strategią rozwoju tego segmentu. Dodał, że koszt budowy takiego obiektu, w zależności od jego wielkości, wynosi kilkanaście-kilkadziesiąt milionów złotych.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA