PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Vistula liczy na co najmniej 10 mln zł zysku netto i ponad 400 mln zł przychodów - wywiad

  • Autor: Anna Pełka (PAP)
  • 06 sie 2012 17:36

Vistula liczy na co najmniej 10 mln zł zysku netto i ponad 400 mln zł przychodów - wywiad

Vistula oczekuje, że po pierwszym półroczu jej wynik netto jest dodatni. Liczy, że w tym roku spółce uda się osiągnąć założony w programie motywacyjnym zysk netto na poziomie co najmniej 10 mln zł, a przychody grupy przekroczą 400 mln zł - poinformował w rozmowie z PAP Grzegorz Pilch, prezes Vistuli.

REKLAMA

"Mamy bardzo dobrą bazę, by pokazać w tym roku dobre wyniki. Jest szansa, by osiągnąć wyniki założone na ten rok w programie motywacyjnym, czyli ponad 10 mln zł zysku netto" - powiedział PAP prezes Grzegorz Pilch.

Kryteria przyjętego w kwietniu przez WZA programu motywacyjnego Vistuli na lata 2012-14 zakładają dla 2012 roku kurs akcji spółki na poziomie nie niższym niż 1,3 zł, EBITDA w wysokości nie mniej niż 43 mln zł, a zysk netto nie niższy niż 10 mln zł.

Pytany o oczekiwany poziom tegorocznych przychodów, prezes odpowiedział:

"Patrząc na dynamikę pierwszego półrocza, przychody na pewno przekroczą 400 mln zł".

W ubiegłym roku Vistula miała ok. 388 mln zł przychodów. Zysk operacyjny wyniósł 25,3 mln zł, EBITDA była na poziomie 39,1 mln zł, a wynik netto był w okolicy zera.

W I kwartale tego roku Vistula miała 2,7 mln zł straty netto, EBIT wyniósł około zera, a przychody 88 mln zł. W analogicznym okresie 2011 roku strata netto wynosiła 1,9 mln zł, zysk EBIT wyniósł 3,3 mln zł, a przychody 79 mln zł.

Vistula liczy, że w drugim kwartale stratę na poziomie netto udało się zniwelować i spółka zakończyła pierwsze półrocze na plusie.

"Oczekujemy, że po półroczu wynik netto był dodatni" - powiedział prezes.

Analitycy ankietowani przez PAP prognozują, że Vistula wypracowała w drugim kwartale 3,3 mln zł zysku netto, 9,7 mln zł EBIT, 12,9 mln zł EBITDA przy przychodach na poziomie 104 mln zł.

Na wynik drugiego kwartału pozytywnie wpłynęły zrealizowane przez spółkę transakcje sprzedaży nieruchomości.

Zdaniem prezesa Pilcha pierwsze półrocze nie było szczególnie udane w segmencie jubilerskim.

"W segmencie jubilerskim pierwsze półrocze nie było idealne. Udało się utrzymać poziom sprzedaży z ubiegłego roku, ale mieliśmy problem z utrzymaniem marż, zwłaszcza w pierwszym kwartale i na początku drugiego, gdy spadły one poniżej oczekiwań" - powiedział Pilch.

"Teraz już jest lepiej. Sytuacja na rynku złota się poprawia, widać stabilizację. Poziom marż wzrósł do zadowalającego poziomu i mamy nadzieję, że z nowymi kolekcjami i nowymi dostawami uda nam się utrzymać te poziomy do grudnia" - dodał.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA