PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Vistula liczy na dobre półrocze, a niski poziom długu może pozwolić na akwizycje

  • Autor: Anna Pełka
  • 20 lip 2015 21:23

Vistula liczy na dobre półrocze, a niski poziom długu może pozwolić na akwizycje

Vistula liczy na udane drugie półrocze i osiągnięcie zapisanego na ten rok w programie motywacyjnym celu minimum 24 mln zł zysku netto - poinformował w rozmowie z PAP prezes Grzegorz Pilch.

REKLAMA

Na początku przyszłego roku spółka zdecyduje, czy wprowadzi W.Kruka na GPW, czy może będzie finansować jego rozwój długiem.

"Nie mamy jeszcze zamkniętego kwartału i podsumowanych kosztów, ale generalnie na podstawie danych sprzedażowych i marżowych można powiedzieć, że drugi kwartał był bardzo dobry. Spodziewamy się dobrych wyników finansowych w drugim kwartale i w całym pierwszym półroczu" - powiedział Grzegorz Pilch.

Skonsolidowane przychody Vistula Group w pierwszym półroczu wzrosły o 16,7 proc. rdr do ok. 235,5 mln zł.

Przychody ze sprzedaży detalicznej w segmencie odzieżowym (marki Vistula, Wólczanka, Deni Cler) wzrosły o ok. 20,6 proc. rdr do ok. 130 mln zł, a w segmencie jubilerskim o 11 proc. do 83,3 mln zł.

"Utrzymanie tempa wzrostu sprzedaży widać również w lipcu. Dynamiki nie słabną, nie odnotowujemy żadnych symptomów pogorszenia koniunktury. Optymistycznie patrzymy więc na drugie półrocze" - powiedział prezes.

"Gdyby się udało utrzymać tempo przychodów przy poziomie marż realizowanych w I półroczu, to czulibyśmy się dość bezpiecznie z realizacją celu wynikającego z programu motywacyjnego. Zależeć to będzie od czwartego kwartału" - powiedział Pilch.

Program motywacyjny dla kluczowej kadry menedżerskiej na lata 2015-17 zakłada w tym roku EBITDA grupy w wysokości nie mniejszej niż 51 mln zł, a zysk netto nie niższy niż 24 mln zł.

Konsensus PAP, na podstawie prognoz analityków, zakłada, że zysk netto Vistuli wyniesie w tym roku ok. 26 mln zł, EBITDA wyniesie prawie 53 mln zł, a przychody ponad 476 mln zł.

W 2014 roku Vistula miała 20,3 mln zł zysku netto, 48,1 mln zł EBITDA przy przychodach na poziomie 443,4 mln zł.

W pierwszym kwartale tego roku grupa miała 2 mln zł straty netto, 4 mln zł zysku EBITDA przy przychodach na poziomie 103,2 mln zł.

Vistula liczy, że dodatnim wynikiem netto rok zakończy odzieżowa Deni Cler. "Chcieliśmy, by Deni Cler zakończyło ten rok na poziomie zero plus, by nie było negatywnej kontrybucji do wyników i jest to bardzo realne. Jest szansa, że po pierwszym półroczu Deni Cler zbliży się do poziomu zero na wyniku netto, a drugie półrocze jest zawsze lepsze, więc wydaje się, że w tym roku Deni Cler będzie pozytywnie wpływało na wyniki grupy" - powiedział prezes.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA