PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Vistula porozumiała się z wierzycielami

  • Autor: PAP
  • 26 lip 2013 18:22

Vistula podpisała porozumienia dotyczące wierzytelności - poinformowała spółka w komunikacie. Na potrzeby finansowania transakcji objętych umowami wyemituje akcje serii M i obligacje o wartości 140 mln zł.

REKLAMA

 

Odzieżowa firma podpisała z Niestandaryzowanym Sekurytyzacyjnym Funduszem Inwestycyjnym Zamkniętym warunkową ugodę dotyczącą jej wierzytelności, wśród których jest kredyt nieodnawialny z BNP Paribas Bank Polska o wartości 6,46 mln zł, linia odnawialna z BNP Paribas Bank Polska o wartości 125,4 mln zł i kredyt nieodnawialny z BNP Paribas Fortis o wartości 23,1 mln zł.

Fundusz nabędzie wierzytelności przysługujące wierzycielom wobec spółki. Wśród warunków zawieszających jest "zapłata kwoty 114.902 tys. zł w terminie do dnia 14 sierpnia 2013 roku".

W ramach umowy fundusz umorzy pozostałą część wierzytelności.

Jednocześnie BNP Paribas Bank Polska poinformował w komunikacie, że zawarł wraz z BNP Paribas Fortis warunkową umowę sprzedaży wierzytelności należnych mu od Vistuli, o wartości nominalnej 141 mln zł, Niestandaryzowanemu Sekurytyzacyjnemu Funduszowi Inwestycyjnemu Zamkniętemu oraz Forum XI Funduszowi Inwestycyjnemu Zamkniętemu.

"Realizacja umowy w zakresie dotyczącym banku zależy od ziszczenia się szeregu warunków zawieszających, w tym w szczególności zapłaty przez fundusze na rzecz banku ceny w wysokości około 103 mln zł. Ziszczenie się warunków zawieszających planowane jest w terminie do dnia 14 sierpnia 2013 roku" - poinformował bank.

Bank zaznaczył, że jeśli umowa zostanie zrealizowana, poziom skonsolidowanego wskaźnika kredytów nieregularnych "znacząco się poprawi".
Vistula zawarła też ugodę z Fortis Lease Polska, na mocy której Fortis umorzy część wierzytelności, której łączna wartość wynosi 2,97 mln zł. Do spłaty spółce zostałoby jedynie 1,87 mln zł.

Z kolei umowa z BNP Paribas Bank Polska zakłada, że firma zapłaci mu 500 tys. zł, w zamian za co wierzyciel umorzy pozostałą część wierzytelności, której łączna wartość to 11,2 mln zł.

"Spółka zamierza pozyskać finansowanie dla celów powyższych transakcji ze środków pochodzących z emisji nowych akcji serii M (...) oraz ze środków pochodzących z planowanej emisji obligacji serii D o wartości nominalnej do 140.000 tys. zł" - napisano w raporcie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA