PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Vistula spodziewa się dobrych wyników sprzedaży

  • Autor: PAP
  • 13 kwi 2015 20:01

Vistula spodziewa się dobrych wyników za pierwszy kwartał - poinformował w rozmowie z PAP prezes Grzegorz Pilch.

REKLAMA

"Marzec był świetny, dynamika wzrostu przychodów w grupie wyniosła ponad 20 proc. Nie zakładaliśmy w pierwotnych założeniach tak dobrej dynamiki. Myślę, że wynika to trochę z bliskości świąt: były bliżej marca i popyt na pewno trochę wzrósł z tego powodu. Trzeba będzie poczekać na koniec kwietnia, by porównać te dwa miesiące i rozliczyć wspólnie okres świąteczny. Generalnie jednak na rynku jest bardzo dobrze, popyt konsumpcyjny jest na wysokim poziomie, odczuwamy to we wszystkich markach" - powiedział PAP Pilch.

"Narastająco, od początku roku też zanotowaliśmy dobre wzrosty. Pierwszy kwartał oceniamy więc pozytywnie, spodziewamy się dobrych wyników. Gdyby dynamika sprzedaży się utrzymała, to bylibyśmy zachwyceni, zwłaszcza gdyby się przełożyła na czwarty kwartał" - dodał.

W okresie styczeń – marzec 2015 roku skonsolidowana sprzedaż grupy wyniosła około 103 mln zł i była wyższa rdr o około 16,9 proc. W samym marcu skonsolidowane przychody grupy wyniosły około 33,9 mln zł i były wyższe rdr o około 23,7 proc.

Przychody ze sprzedaży detalicznej w segmencie odzieżowym (marki Vistula, Wólczanka, Deni Cler) wzrosły w marcu o ok. 23,5 proc. rdr do około 18,5 mln zł. Narastająco sprzedaż wyniosła około 54,5 mln zł (wzrost o około 18,2 proc. rdr).

Spółka zadowolona jest z poprawy notowanej w sieci Deni Cler. "W Deni Cler jest poprawa, w marcu było zdecydowanie lepiej rdr. Jest dodatnia dynamika sprzedaży, ale i marża się poprawiła. Kolekcja jest zdecydowanie lepsza. Pierwszy kwartał będzie lepszy rdr, ale jeszcze to nie jest poziom sprzedaży i dochodowości, jakiego byśmy oczekiwali" - powiedział prezes Vistuli.

 "W tym roku Deni Cler nie powinno ujemnie kontrybuować do wyników, powinno wypracować wynik zero plus. Po pierwszym kwartale jesteśmy optymistami" - dodał.

 Poinformował, że w tym roku zarząd nie będzie podejmować żadnych strategicznych decyzji dotyczących przyszłości Deni Cler.

Przychody ze sprzedaży detalicznej w segmencie jubilerskim (marka W.Kruk) wzrosły w ubiegłym miesiącu o 29,3 proc. rdr do około 12,2 mln zł. Od początku roku sprzedaż wyniosła około 39 mln zł i była wyższa o około 14,4 proc. rdr.

"Dawno nie notowaliśmy takiej dynamiki jak w marcu. Ważne, że nie oddaliśmy marży w części jubilerskiej i myślę, że będzie to miało spore przełożenie na wynik finansowy W.Kruka" - powiedział Pilch.

Na koniec I kwartału doszło do wydzielenia W.Kruka. Z dniem 1 kwietnia W.Kruk rozpoczął samodzielną sprzedaż jako spółka zależna Vistuli.

"Ten proces był związany z kosztami, co wpłynie na wyniki I kwartału" - powiedział Pilch.

Powtórzył, że planowane jest upublicznienie W.Kruka na bazie wyników za 2015 rok, czyli za około rok.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA