PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Vistula zakończy miniony rok blisko zera. W 2012 zainwestuje 10 mln zł w rozwój sieci sprzedaży

  • Autor: ISB
  • 10 sty 2012 09:08

Spółka odzieżowa Vistula Group uzyskała w grudniu uzyskała ponad 10-proc. wzrost przychodów zarówno w segmencie odzieżowym, jak i jubilerskim, co pozwoliło na podciągnięcie wyniku, wynika z wypowiedzi prezesa Grzegorza Pilcha. Prezes zakłada, że grupa w 2012 r. osiągnie dalszą poprawę sprzedaży.

REKLAMA

"Nie chciałbym przesądzać, czy udało nam się dzięki temu zakończyć miniony rok na zerze, ale jesteśmy gdzieś blisko" - powiedział Pilch w Parkiecie.

Jego zdaniem osiągnięte w grudniu obroty oraz marża na sprzedaży były dobre i pozwoliły na podciągnięcie wyniku. Szczególnie ważna była poprawa w sieci W. Kruk, dla której grudzień sezonowo to najważniejszy miesiąc w roku. Gazeta przypomina, że po dziewięciu miesiącach 2011 r. grupa handlująca także w sklepach Vistula, Wólczanka i Deni Cler notowała 10,91 mln zł straty netto przy 265,9 mln zł przychodów.

Pilch oczekiwał, że nasza waluta względem euro umocni się na koniec roku, co bardzo pomogło by spółce w zminimalizowaniu strat.

"Pozwoliłoby to częściowo zniwelować straty poniesione w III kwartale z przeszacowania zobowiązań i rezerw na zobowiązania, wynikających z niezrealizowanych różnic kursowych. Jesteśmy importerem netto i dlatego odczuwamy osłabienie naszej waluty - stanem równowagi byłby kurs na poziomie 4,0 zł za euro" - wyjaśnił prezes.

Pilch zakłada, że grupa w 2012 r. osiągnie poprawę sprzedaży. Nie podaje szczegółów, twierdząc, że budżet na ten rok nie został jeszcze zatwierdzony. W jego ocenie dynamika wzrostu powinna być jednak zbliżona do uzyskanej w grudniu. Dzięki zrestrukturyzowaniu zadłużenia zmniejszą się też koszty obsługi długu.

Dodatkowo zarząd Vistuli szacuje, że inwestycje w tym roku sięgną około 10 mln zł i będą dotyczyły jedynie rozbudowy sieci.

Narastająco w I-III kw. 2011 roku spółka miała 10,91 mln zł skonsolidowanej straty netto wobec 3,87 mln zł straty rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 265,95 mln zł wobec 246,48 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA