PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Vistula znacznie poprawiła wyniki w III kwartale. Otworzy jeszcze osiem sklepów w br.

  • Autor: PAP
  • 10 paź 2012 12:28

Vistula do końca września otworzyła 8 salonów, a w czwartym kwartale planuje jeszcze 8 otwarć. W tym roku prowadzi też modernizację lokali; w przyszłym roku proces ten będzie kontynuowany. Pod koniec roku chce też przeprowadzić emisję obligacji o wartości 50 mln zł, z której środki przeznaczy na wykup obligacji zapadających w grudniu.

REKLAMA

Spółka informowała wcześniej, że w tym roku zamierza uruchomić 16 nowych salonów i stoisk firmowych o łącznej powierzchni około 1500 mkw, przeznaczając na ten cel maksymalnie 6 mln zł.

Na koniec I półrocza 2012 roku powierzchnia sprzedaży sieci detalicznej Vistula Group wynosiła 23,9 tys. mkw. i była porównywalna rok do roku.

Vistula znacznie poprawiła rok do roku wyniki w trzecim kwartale. Spółka liczy na udany czwarty kwartał, zwłaszcza dzięki poprawie wyników w segmencie jubilerskim. Podtrzymuje, że w całym 2012 roku może wypracować dwucyfrowy wynik netto - poinformował w rozmowie z PAP Grzegorz Pilch, prezes Vistuli.

- Trzeci kwartał był dość pozytywny. Wyniki trzeciego kwartału są znacznie lepsze niż w ubiegłym roku. Widać wstępnie po sprzedaży i po marży, że powinno być dużo lepiej - powiedział PAP Pilch.

Poinformował, że spółka zadowolona jest z wyników sprzedaży w Vistuli i w Wólczance. Rozczarowuje Deni Cler.

- W segmencie odzieży męskiej, czyli w Vistuli i Wólczance mieliśmy w trzecim kwartale dwucyfrowe wzrosty sprzedaży, w tym sprzedaży porównywalnej. W części damskiej, czyli w spółce Deni Cler jest gorzej. Mieliśmy tam zawirowania z kolekcją, co wpłynęło negatywnie na sprzedaż - powiedział Pilch.

W czwartym kwartale Vistula spodziewa się znaczącej poprawy wyników w W.Kruk.

- Jesteśmy na etapie, gdy największa fala towarów wpływa do salonów. Z optymizmem patrzymy na czwarty kwartał. Najważniejszy będzie grudzień - powiedział Pilch.

Poinformował, że w czwartym kwartale spółka oczekuje lekkiej poprawy marży w segmencie jubilerskim.

Pilch podtrzymał, że w całym 2012 roku Vistula powinna mieć powyżej 10 mln zł zysku netto.

- Dwucyfrowy skonsolidowany wynik netto jest absolutnie możliwy w tym roku. Pozycja wyjściowa jest dużo lepsza, wstępne wyniki trzeciego kwartału są bardzo obiecujące. Gdybyśmy powtórzyli wynik IV kwartału z zeszłego roku, mielibyśmy już dwucyfrowy wynik, a to absolutnie realne. Wszystko się będzie rozstrzygać w kolejnych miesiącach - powiedział prezes Pilch.

Po pierwszym półroczu 2012 roku Vistula ma 2,3 mln zł zysku netto, 12,5 mln zł EBIT przy przychodach na poziomie 187,5 mln zł. W analogicznym okresie 2011 roku spółka miała wynik netto w okolicy zera. EBIT wynosił 11,5 mln zł, a przychody 176,4 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA