PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

W 2011 roku przychody IKEA w Polsce przekroczyły 1,7 mld zł. Firma zapowiada dalsze inwestycje

  • Autor: Propertynews.pl
  • 20 sty 2012 10:54

W 2011 roku przychody IKEA w Polsce przekroczyły 1,7 mld zł. Firma zapowiada dalsze inwestycje

Miniony rok szwedzki koncern IKEA może zaliczyć do udanych w naszym kraj. W 2011 detalista uzyskał przychody ze sprzedaży w wysokości ponad 1,7 mld zł, co oznacza wzrost o 6,9 proc. w porównaniu do poprzedniego roku finansowego. Walter Kadnar, dyrektor sieci w Polsce zapewnił, że firma planuje dalsze inwestycje w rozwój nowych sklepów i parków handlowych.

REKLAMA

- 18 milionów odwiedzających, których mogliśmy przyjąć w naszych sklepach, oraz nasze dobre wyniki sprzedażowe za rok finansowy 2011, potwierdzają, że IKEA w Polsce cieszy się nie tylko coraz większą popularnością, ale również zaufaniem klientów - powiedział Walter Kadnar, dyrektor sieci sklepów IKEA w Polsce. Jak zapewnił IKEA planuje nowe inwestycje w rozwój sklepów oraz centrów i parków handlowych.

Wśród planowanych lokalizacji pod nowe sklepy IKEA są m.in. takie miasta jak: Lublin, Częstochowa, Opole, Szczecin, Bydgoszcz, Białystok i Rzeszów.

Przychody ze sprzedaży IKEA na świecie, uwzględniające wyniki osiągnięte w nowo otwartych sklepach, wyniosły 24,7 miliarda euro, co oznacza wzrost również o 6,9 proc., natomiast zysk netto wzrósł o 10,3 proc. i wyniósł 2,97 miliarda euro.

Polska znalazła się na trzecim miejscu, po Rosji i Chinach, pod względem dynamiki wzrostu sprzedaży produktów IKEA na świecie. W roku finansowym 2011 polskie sklepy sieci odwiedziło ponad 18 milionów osób.

Firma dokonała również podsumowania swoich ubiegłorocznych inwestycji na świecie i w Polsce, a także przedstawiła plany inwestycyjne na kolejny rok. IKEA otworzyła na świecie siedem nowych sklepów, co daje łączną liczbę 287 i zatrudniła 4 tys. nowych pracowników. Inwestycje w istniejące i nowe sklepy wyniosły 1,4 miliarda euro, natomiast w panele słoneczne i instalacje związane z energią odnawialną w nowo wybudowanych sklepach - 40 milionów euro. 300 milionów euro firma zainwestowała w rozwój swojej grupy przemysłowej.

W roku finansowym 2012 IKEA planuje przeznaczyć kolejne 3 miliardy euro na rozwój fabryk, sklepów i centrów handlowych, a także farm wiatrowych i infrastruktury do produkcji energii słonecznej.

Do kluczowych inwestycji w Polsce realizowanych w ostatnim czasie należy zakończenie rozbudowy sklepu w Krakowie, dzięki czemu jego powierzchnia całkowita zwiększyła się z 11,9 tys. mkw. do 27,5 tys. mkw., oraz otwarcie w Poznaniu biura Business Service Center, które obecnie obsługuje polskie oraz wybrane europejskie spółki z Grupy IKEA w zakresie usług księgowych i personalnych. W 2011 roku zakończona została także budowa fabryki ultra cienkich płyt HDF firmy Swedspan, należącej do Grupy IKEA, w miejscowości Koszki, w gminie Orla, w województwie podlaskim.

W minionym roku finansowym IKEA zainwestowała również 60 milionów złotych w obniżenie cen swoich produktów i planuje kontynuować inwestycje w tym obszarze.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA