Centrum zyska poza tym nową przestronną część gastronomiczną, a oferta rozrywki poszerzy się o wielosalowe kino. W rozbudowanym centrum powstanie także trzypoziomowy parking na 1200 miejsc.

Za rozbudowę obiektu odpowiada firma ACTEEUM Central Europe, która działa na zlecenie dewelopera CH Ogrody - CBRE Global Investors. Prace w obiekcie nie będą zakłócać funkcjonowania większości dotychczasowych lokali.

Zakończenie rozbudowy planowane jest na przełom 2013 i 2014 r.

Wybudowane w 2002 roku CH Ogrody obecnie oferuje 17,5 tys. mkw. powierzchni GLA. Mieści się w nim 55 sklepów i punktów usługowych, m.in.: hipermarket Carrefour (10,2 tys. mkw.), Komfort, RTV Euro AGD, Deichmann oraz Reserved. Do dyspozycji klientów jest ponad 900 miejsc parkingowych. Centrum notuje średnią miesięczną odwiedzalność równą 390 tys. osób. Po rozbudowie ma ona wzrosnąć do 500 tys.

Centrum Handlowe Ogrody zlokalizowane jest w gęsto zaludnionej części Elbląga (osiedla: Zawada i Nad Jarem, zamieszkane przez blisko 60 tysięcy osób), 250 m od nowo wybudowanych przedmieść (Modrzewina-Północ, Krasny Las i Dąbrowa). W strefie obejmującej do 10 minut jazdy samochodem mieszka 120 tys. osób, do 20 minut - 160 tys. osób, a do 30 minut - 180 tys. 5 minut drogi komunikacją miejską dzieli obiekt od centrum miasta. Obiekt po rozbudowie zyska charakter centrum regionalnego.