PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

W 2012 roku Grupa Redan otworzy kilkadziesiąt sklepów. Ważnym kierunkiem będzie Rosja

  • Autor: Propertynews.pl
  • 25 sty 2012 12:21

W 2012 roku Grupa Redan planuje powiększenie sieci sklepów dyskontowych Textilmarket o ok. 60 placówek. Rozwój sektora modowego ma być zbliżony do poziomu z ubiegłego roku - podała firma w komunikacie.

REKLAMA

W ostatnim kwartale 2011 roku Grupa Redan, właściciel marek odzieżowych Top Secret, Troll i Drywash oraz sieci dyskontowej Textilmarket, uruchomiła 20 sklepów sieci Textilmarket oraz 9 pod szyldem Top Secret&Friends. Placówki powstały zarówno w kraju jak i za granicą - na Ukrainie i w Rosji.

- Nowe otwarcia nie zawsze łączą się z ilościowym zwiększeniem sieci. Te mniejsze i nie zawsze rentowne sklepy są przekształcane bądź zamykane na rzecz większych powierzchniowo placówek - powiedział Bogusz Kruszyński, prezes zarządu Redan SA.

W sektorze fashion Redan, w ostatnich miesiącach, koncentrował się na rozwoju sieci za granicą. Wykorzystując potencjał rynków wschodnich, na Ukrainie i w Rosji, w samym IV kwartale 2011 roku uruchomiono w sumie 6 salonów. Na koniec 2011 roku zagraniczna sieć sklepów Redan liczyła 32 sklepy o łącznej powierzchni 4 763 mkw.

Docelowo Grupa Redan na rynku rosyjskim do końca 2014 roku planuje otworzyć 82 sklepy w systemie franczyzowym marki Top Secret.

Na krajowym rynku Grupa w okresie IV kwartału 2011 roku uruchomiła w Polsce 3 salony. Na koniec 2011 roku cała krajowa sieć sprzedaży sektora fashion liczyła 180 placówek, których łączna powierzchnia wyniosła 27 790 mkw. - W 2012 roku planujemy kolejne otwarcia w segmencie modowym. Nacisk będziemy kłaść przede wszystkim na rozwój sklepów franczyzowych, zarówno w Polsce jak i za granicą - powiedział Bogusz Kruszyński.

W pierwszym kwartale Grupa planuje uruchomienie 3 nowych sklepów pod szyldem Top Secret - 2 franczyzowych w Rawie i Wrześni oraz placówki własnej w Gdyni w CH Klif.

Dynamicznie rozwija się także sieć dyskontów odzieżowych Textilmarket. Łączna powierzchnia 20 sklepów uruchomionych w IV kwartale minionego roku wyniosła 3 741 mkw. W grudniu 2011 roku nastąpiło także otwarcie jubileuszowego 250. sklepu, a na koniec minionego roku powierzchnia całej sieci liczącej 251 placówek wyniosła 55 504 mkw. - Sieć sklepów Textilmarket szybko rośnie. Odnawiamy także istniejące już sklepy. Oprócz tego stale pracujemy nad urozmaiceniem asortymentu oraz komunikacji z klientami - powiedział Bogusz Kruszyński.

Na dzień 31 grudnia 2011 r. sieć sprzedaży Grupy Redan, dla segmentu modowego i dyskontowego, liczyła 463 sklepy, a łączna powierzchnia wszystkich sklepów wyniosła 88 057 mkw.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA