PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

W 2012 roku sprzedaż Metro Group wyniosła 66,7 mld euro

  • dlahandlu.pl
  • 17 sty 2013 11:23

Według wstępnych wyników, w roku obrotowym 2012, Metro Group zanotowało wzrost sprzedaży o 1,2 proc. do 66,7 mld euro. W tym czasie Grupa otworzyła 97 sklepów w 17 krajach. - Pomimo trudniejszych warunków rynkowych, szczególnie w południowej Europie, udało nam się zwiększyć sprzedaż w czwartym kwartale - zaznacza Olaf Koch, prezes zarządu Metro AG.

REKLAMA

W samym czwartym kwartale 2012 r. sprzedaż Grupy wzrosła o 0,5 proc. do 19,4 miliardów euro (w walucie lokalnej: -0,5 proc.). Jak informuje firma, tempo sprzedaży znacznie wzrosło pod koniec roku kalendarzowego.

Sprzedaż w sezonie świątecznym była na zadowalającym poziomie, zwłaszcza w Media Saturn.

W roku finansowym 2012 sprzedaż w Makro Cash & Carry wzrosła o 1,6 proc. do 31,6 miliardów euro (w walucie krajowej: +0,7 proc.). Jednak wyjście z rynku w Wielkiej Brytanii miało negatywny wpływ na sprzedaż. Sprzedaż w Europie Wschodniej wzrosła znacząco w tym roku budżetowym. W szczególności bardzo pozytywny był rozwój w Rosji.

Natomiast sprzedaż w sieci Real wyniosła 11 mld euro (spadek o 0,1 proc.). W samym czwartym kwartale wzrost sprzedaży wyniósł 0,6 proc. do 3,1 mld euro.

Więcej: Metro zanotowało wzrost sprzedaży. Sieć Real notuje spadek

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA