PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

W 2013 roku obroty sieci Bricomarche mogą przekroczyć miliard zł

  • www.portalspozywczy.pl
  • 14 mar 2013 15:07

W 2013 roku obroty sieci Bricomarche mogą przekroczyć miliard zł

W 2012 roku obrót należącej do Grupy Muszkieterów sieci supermarketów typu "dom i ogród" Bricomarché sięgnął 884 mln zł, w roku 2013 może przekroczyć już 1 mld zł. Sieć chce także mocno inwestować w nowe sklepy.

REKLAMA

Sieć Bricomarché zanotowała w ubiegłym roku wzrost obrotu o 10,5 proc. Jej udział w wartym 38 mld zł rynku DIY wyniósł 5,4 proc. W tym roku, pomimo kryzysu, firma planuje utrzymać dynamiczny wzrost sprzedaży.
 
- Pierwsze miesiące br. okazały się dla nas dobre, notujemy progresję, w całym roku chcemy utrzymać dwucyfrowy wzrost. Taki jest nasz cel - mówi Marian Słomiak, członek zarządu i rzecznik Bricomarché.
 

Dodaje, że rynek jest trudny, a klient jest coraz bardziej świadomy i trudno go namówić na zakupy, co nie oznacza, że klienta nie stać na zakupy. 

W 2013 r. obroty sieci wzrosną o ok. 120 mln zł. - Zakładamy, że w tym roku nasze obroty przekroczą miliard złotych. Oczywiście mogą wydarzyć się nieprzewidziane rzeczy, np. niezależne od nas problemy z otwarciem sklepów, co może przełożyć się na wynik. Sądzę jednak, że miliard przekroczymy wcześniej niż na koniec 2013 roku.

Sieć chce także mocno przyspieszyć rozwój sieci sklepów. Na ten rok planuje otwarcie 17 sklepów, z czego trzy już działają. W kolejnych 2-3 latach chce utrzymać tę dynamikę i otwierać kilkanaście placówek rocznie.

Docelowo w Polsce Grupa Muszkieterów może uruchomić ok. 300 supermarketów typu "dom i ogród", obecnie ma ich 85.

Więcej: http://www.portalspozywczy.pl/handel/wiadomosci/bricomarche-chce-przekroczyc-w-2013-r-1-mld-zl-obrotu,83541.html 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA