PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

W maju i czerwcu GTC odda do użytku dwa projekty komercyjne. Pracuje nad kolejnymi

  • Autor: Propertynews.pl
  • 14 maj 2012 10:19

W maju i czerwcu GTC odda do użytku dwa projekty komercyjne. Pracuje nad kolejnymi

Spółka GTC podsumowała prowadzoną obecnie działalność inwestycyjną. W budowie ma dwa przedsięwzięcia: Galerię Burgas w Bułgarii, która zostanie oddana do użytku w maju br. oraz Platinium Business Park V w Warszawie, który ma być gotowy w czerwcu. Projekty w przygotowaniu dotyczą dwóch galerii handlowych w Warszawie.

REKLAMA

Galleria Burgas będzie drugim centrum handlowym GTC w Bułgarii. Będzie dysponowała 35 tys. mkw. powierzchni handlowej netto oraz 1200 miejscami parkingowymi.

Centrum jest wynajęte w blisko 90 proc. W związku z wynajmem pozostałej powierzchni toczą się zaawansowane negocjacje.

GTC zawarła umowy najmu m.in. z grupą Inditex (Zara, Bershka), H&M, Cinema City (10-salowy multipleks - pierwsze kino tej wielkości w regionie Burgas), supermarketem Carrefour o powierzchni 4700 mkw., czy Pure Fitness.

Finansowanie projektu zapewnia Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOiR) oraz UniCredit. EBOiR posiada też 20 proc. udziałów w projekcie.

Platinium Business Park V - na dwa miesiące przed ukończeniem - jest wynajęty w 90 proc. GTC podpisała już umowy najmu powierzchni w  m.in. z takimi firmami jak K2 Internet, Starcom, VeriFone Poland oraz Schrack-Seconet.

Realizacja jedenastokondygnacyjnego budynku o powierzchni najmu 11 000 mkw. rozpoczęła się w kwietniu 2011 r. Budynek zostanie ukończony w czerwcu tego roku.

Jak informowaliśmy, GTC planuje budowę dwóch galerii handlowych w Warszawie. Obecnie spółka koncentruje się na przygotowaniach do ich realizacji. Jak podano w komunikacie, przygotowanie wniosku o pozwolenie na budowę inwestycji w Wilanowie jest już w zaawansowanej fazie. Centrum będzie dysponowało pomiędzy 60 000 a 75 000 powierzchni do wynajęcia.

Z kolei Centrum na Białołęce powstanie na działce o powierzchni 4,9 ha, która w 90 proc. należy już do GTC, a w pozostałej części nadal do Miasta Stołecznego Warszawy.

W sumie w I kw. 2012 roku GTC podpisała wiele umów najmu, dotyczących ponad 51 000 mkw. powierzchni biurowej i handlowej. Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA