PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

W maju pogorszyły się nastroje konsumenckie

  • Autor: PAP
  • 21 maj 2015 14:48

W maju 2015 r. nastroje konsumenckie dotyczące zarówno sytuacji bieżącej, jak i przyszłej, pogorszyły się w stosunku do poprzedniego miesiąca. Gorzej niż w kwietniu oceniamy sytuację finansową gospodarstwa domowego - podał w czwartek Główny Urząd Statystyczny.

REKLAMA

Jak wynika z komunikatu GUS odnotowano niższe wartości dla wskaźników syntetycznych oraz wszystkich ich składowych.

Bieżący wskaźnik ufności konsumenckiej (BWUK), syntetycznie opisujący obecne tendencje konsumpcji indywidualnej był niższy o 2,7 p. proc. niż w kwietniu br. i ukształtował się na poziomie -13,6.

Wśród składowych wskaźnika, największy spadek wystąpił dla oceny obecnej sytuacji finansowej gospodarstwa domowego (spadek o 4,0 p. proc.), a w dalszej kolejności dla ocen obecnej możliwości dokonywania ważnych zakupów i przyszłej sytuacji finansowej gospodarstwa domowego (spadek odpowiednio o 3,5 i 3,0 p. proc.).

W porównaniu do maja 2014 r. obecna wartość BWUK jest wyższa o 3,4 p. proc. Wyprzedzający wskaźnik ufności konsumenckiej (WWUK), syntetycznie opisujący oczekiwane w najbliższych miesiącach tendencje konsumpcji indywidualnej spadł o 3,0 p. proc. i ukształtował się na poziomie -17,2.

Największy spadek wystąpił w przypadku składowej dotyczącej oceny przyszłego poziomu bezrobocia (spadek o 4,0 p. proc.). Wartości składowych odnoszących się do przyszłej sytuacji finansowej gospodarstwa domowego i możliwości przyszłego oszczędzania pieniędzy obniżyły się odpowiednio o 3,0 i 2,8 p. proc. W maju br. WWUK osiągnął wartość o 3,4 p. proc. wyższą, niż w analogicznym miesiącu 2014 r.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA