PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

W marcu na kompleksie Poznań City Center zawiśnie wiecha

  • Autor: Propertynews.pl
  • 03 sty 2013 10:10

Do końca stycznia br. zostaną ukończone prace związane z budową żelbetowej konstrukcji Poznań City Center. Wznoszone przez spółkę TriGranit Development Corporation obiekty, tworzące Zintegrowane Centrum Komunikacyjne, będą w tym czasie ukończone w stanie surowym otwartym. W marcu planowane jest zawieszenie wiechy.

REKLAMA

W ostatnich dniach 2012 w okolicach Mostu Dworcowego wprowadzono zmienioną organizację ruchu w związku z rozpoczęciem budowy dróg dojazdowych do Poznań City Center. Na razie, dzięki sprzyjającej pogodzie wszystkie prace udaje się realizować zgodnie z przyjętym harmonogramem. Na placu budowy każdego dnia uwija się około tysiąca pracowników, swoje prace prowadzi kilkanaście firm wykonawczych. Oddanie do użytku Poznań City Center zaplanowano na IV kwartał 2013 roku.

Bez żadnych opóźnień prowadzone są prace związane z budową centrum handlowego Poznań City Center, nowego dworca autobusowego i parkingu. Trzykondygnacyjny parking samochodowy na tysiąc aut, wznoszony nad czynnymi torami, obsługującymi krajowy i międzynarodowy ruch pasażerski pociągów jest, w części konstrukcyjnej bliski ukończenia. Do wbudowania w peron III pozostały tylko trzy słupy. Reszta konstrukcji nośnej na peronach I i II jest już gotowa.

W budynku przyszłej galerii handlowej Poznań City Center trwa montaż konstrukcji dachu; ok. 25 proc. powierzchni galerii znajduje się już pod dachem. Wewnątrz obiektu powstają sukcesywnie ścianki działowe, lada moment rozpocznie się montaż instalacji wewnętrznych, na najniższym poziomie trwają przygotowania do wylania posadzek. Po przerwie świąteczno-noworocznej wznowiono prace związane z dokończeniem przeszklenia ażurowej konstrukcji dachu. Największymi szklanymi taflami zamknięty zostanie zachodni fragment PCC (bezpośrednio nad nowym dworcem PKS).

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - OUTLET CENTER

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA