PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

W Polsce przybędzie multipleksów

  • Autor: propertynews.pl
  • 27 cze 2013 13:16

Helios, jeden z liderów rynku multipleksów, zapowiada otwarcie 12 nowych obiektów w ciągu najbliższych 3 lat. Patrząc na wyniki odwiedzalności kin plany inwestycyjne sieci nie powinny dziwić. Według danych Boxoffice.pl w I półroczu 2013 r. było to 16,6 mln widzów. To co prawda o 4,5 proc. mniej, niż przed rokiem, jednak kina poprawiły wyniki w II kw. br. (6,4 mln widzów) w stosunku do analogicznego okresu w ub.r. (6,3 mln).

REKLAMA

Według operatorów kin, wpływ na spadki rynku w I połowie 2013 r. miała m.in. przedłużająca się zima i brak dużych hitów, zwłaszcza na przełomie I i II kw. Jednocześnie jednak nie można mówić o kryzysie. W ostatnich latach polskie kina skupiają rocznie widownię na poziomie ok. 38 mln widzów, zachowując stabilny poziom. W tym roku powinno być podobnie, choć I połowa 2013 r. nie obfitowała w wiele hitów. Sytuacja ma się jednak zmienić w II półroczu.

- Cieszy wynik „Drogówki" na którą poszło ponad 1 mln widzów i to największy polski hit pierwszego półrocza. W ostatnich miesiącach mamy obiektywnie niefortunną sytuację związaną z dostępnymi filmami. Brakuje dużych tytułów franczyzowych, czyli kolejnych serii znanych filmów, na przykład dla dzieci. Takie filmy jak kontynuacje „Epoki Lodowcowej", „Madagaskaru" czy „Shreka" potrafią przyciągnąć nawet po 3 mln widzów. Jednocześnie jednak, w II poł. tego roku do multipleksów wejdą obiecujące hity takie, jak m.in. „Uniwersytet Potworny", kontynuacja animacji „Potwory i spółka" czy też kolejna część „Hobbita" - mówi Tomasz Jagiełło, prezes sieci kin Helios.

Nieźle na rynku radziły sobie polskie produkcje. Oprócz „Drogówki" frekwencję wykraczającą poza kinową średnią uzyskały takie filmy, jak m.in. „Sęp", „Bejbi Blues" czy „Układ zamknięty". Wszystkie w pierwszy weekend wyświetlania obejrzało ponad 100 tys. widzów. Większość z nich przekroczyła także łączną liczbę 500 tys. sprzedanych biletów. - Polacy, wybierając wartościowe filmy, dają wyraźny sygnał naszym kiniarzom. Dzisiaj twórcy i filmowcy wiedzą, że w polskie kino warto inwestować, bo dobre produkcje bronią się wynikami - komentuje Arkadiusz Jakubik, aktor ubiegłorocznego hitu „Jesteś Bogiem" i laureat Orła za najlepszą rolę drugoplanową w „Drogówce".

Mimo spadków rynku, sieci kinowe wciąż inwestują w nowe obiekty. Budowę kolejnych multipleksów w najbliższych latach zapowiadają obaj liderzy rynku posiadający po 31 kin, czyli Cinema City i Helios. Ta druga sieć jeszcze w tym roku otworzy kina w Nowym Sączu i Gdyni. - Po ich otworzeniu zostaniemy najprawdopodobniej samodzielnym liderem rynku, jeśli chodzi o liczbę posiadanych w Polsce obiektów. W budowie są także kolejne galerie handlowe, w których mają pojawić się multipleksy sieci Helios, m.in. w Kaliszu, Jeleniej Górze, Siedlcach i Łodzi. Łącznie, w ciągu najbliższych 3 lat planujemy otwarcie 12 obiektów w całej Polsce - wylicza Tomasz Jagiełło.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA