PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

W poszukiwaniu nowej oferty - relacja z sesji handlowej Property Forum Katowice

  • Autor: Propertynews.pl
  • 16 lut 2016 12:20

W poszukiwaniu nowej oferty - relacja z sesji handlowej Property Forum Katowice Sesja Centra handlowe na Property Forum Katowice

Katowic nie omijają problemy każdego dużego rynku handlowego w Polsce. Galerie handlowe mają trudności ze stworzeniem unikalnej oferty nie tylko pod względem zestawu najemców, ale również samej architektury. Jak uważają paneliści sesji Centra Handlowe zorganizowanej podczas Property Forum Katowice, obecnie właściciele i inwestorzy centrów mają doskonały moment na zmiany.

REKLAMA

Pomimo względnie dużej liczby centrów handlowych na katowickim rynku, uczestnicy debaty wciąż widzą miejsce dla nowych projektów. - Szczególnie interesująca jest inwestycja outletowa. Czekamy także na obiekty wielofunkcyjne wykonane na podstawie ciekawych projektów architektonicznych –powiedziała w trakcie sesji "Centra handlowe. Budować, modernizować czy repozycjonować? – analiza jakościowa rynku nowoczesnej powierzchni handlowej na Śląsku" Lucyna Śliż, Associate Director, Retail Agency, Cushman & Wakefield Polska.

Jednocześnie w najbliższych kwartałach będziemy mieli do czynienia z dużymi inwestycjami w już istniejących budynkach. - Mamy całą rzeszę projektów opartych o hipermarket – tak zwaną I generację - mówiła Lucyna Śliż.

Jak dodała, czas takich obiektów już mija. - Pytanie, co z nimi zrobić? Rewitalizacja, przebudowa? Takie obiekty mogą być atrakcyjne dla inwestorów – dodała.

– Nie wiem, czy Libero to jest ostatnie centrum handlowe w Katowicach, mam nadzieję, że nie - komentował Krzysztof Giemza, architekt, prokurent, Echo Investment, inwestor nowego projektu handlowego.

Według Giemzy, obecnie rynek stoi przez olbrzymim procesem modernizacji istniejących obiektów. - To wielka szansa dla inwestorów. Nie chodzi tu o zwykłą wymianę najemców, ale o poszukiwanie zupełnie nowej oferty w zakresie rozrywki czy czasu wolnego. W tym kierunku będzie rozwijał się rynek - dodał.

Synergia może pomóc

To właśnie znalezienie miejsca, profilu dla swojej inwestycji, staje się kluczem do sukcesu. - Nie mieliśmy takiego komfortu, w jakim obecnie jest Echo, czyli braku innych obiektów handlowych w strefie oddziaływania – mówił Michał Świerczyński, Venture Partner & Head of Retail, Griffin Real Estate, odnosząc się do ostatniej inwestycji firmy, projektu Supersam.

- Swoją niszę znaleźliśmy w ofercie komplementarnej do najbliższego nam obiektu, Galerii Katowickiej. Dziś, między innymi dzięki nam, centrum Katowic znacznie się ożywiło – dodał.

Galeria Katowicka i Supersam to dwie inwestycje zlokalizowane w swoim najbliższym otoczeniu. Jak tłumaczyła, Ewa Spychalska, dyrektor, Centrum Handlowe Galeria Katowicka, konkurencja nie tylko motywuje, ale często wręcz pomaga.

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA