PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

W Trójmieście jest miejsce na nowe projekty handlowe

  • Autor: propertynews.pl
  • 25 lis 2015 09:09

W Trójmieście jest miejsce na nowe projekty handlowe Andrzej Jarosz, Marketing & Communications Director, Mayland

Aglomeracje Trójmiasta, Łodzi i Krakowa to najsilniejsze ośrodki regionalne poza Warszawą i Górnym Śląskiem. - Już sam potencjał demograficzny, w każdym z tych trzech przypadków, przewyższający milion mieszkańców żyjących w obszarze metropolitalnym, definiuje ich szczególną atrakcyjność dla inwestycji nieruchomościowych - uważa Andrzej Jarosz, Marketing & Communications Director, Mayland.

REKLAMA

Trójmiasto jest obecnie trzecią, po Wrocławiu i Poznaniu, aglomeracją o najwyższym nasyceniu powierzchnią centrów handlowych. - Nie oznacza to jednak, że jest to obszar o słabnącej atrakcyjności inwestycyjnej. Wprost przeciwnie. Wybudowane przez nas w 2013 roku Centrum Riviera, które stało się jednym z dwóch podstawowych obiektów handlowych aglomeracji, zostało w bieżącym roku zakupione przez Union Investment, przy stopie kapitalizacji 5,4 proc., co świadczy o zaufaniu nabywcy do przyszłości tego rynku - wyjaśnia Andrzej Jarosz.

Jak dodaje, obecnie w fazie realizacji jest następny obiekt zlokalizowany w Gdańsku i wydaje się, że wypełni on popyt na duże miejskie centra handlowe. - Nie wyklucza to oczywiście możliwości budowy mniejszych, bardziej niszowych obiektów, tudzież zagospodarowania ulic handlowych w centrach miast aglomeracji - mówi Jarosz.

Przedstawiciel spółki Mayland podkreśla, że zarówno w przypadku Gdyni jak i Gdańska widoczna jest otwartość władz na inwestycje i wyjątkowe w skali kraju zaawansowanie w uchwalaniu planów miejscowych - ułatwiające i przyspieszające cały proces inwestycyjny.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA