PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Walka o rentowność wyzwaniem dla sieci handlowych

  • Autor: Propertynews.pl
  • 04 sty 2017 16:29

Walka o rentowność wyzwaniem dla sieci handlowych Fot. Shutterstock

Koniec roku dla polskich sieci handlowych był wyjątkowo trudny. Zdaniem zarządu Monnari firmy musiały poradzić sobie z wieloma negatywnymi czynnikami.

REKLAMA

Przyczyną niższej dynamiki sprzedaży w IV kwartale jest m.in. niższa odwiedzalność centrów handlowych. Jednocześnie urosła konkurencja pomiędzy różnymi segmentami rynku modowego.

Walka o klientów doprowadziła do obniżki cen. Jednocześnie niższa była sprzedaż hurtowa. To wszystko przyczyniło się do walki o rentowność marży brutto na sprzedaży.

Sieci musiały sobie także radzić z tradycyjnymi opóźnieniami w logistyce i okresami dojrzewania nowych salonów.

W IV kwartale 2016 r. przychody ze sprzedaży towarów wygenerowane przez Grupę Kapitałową Monnari Trade były na podobnym poziomie jak w okresie IV kwartału 2015 r. (wyższe o ok. 0,67 proc.) i wyniosły 74,7 mln zł, zaś w odniesieniu do miesiąca grudnia 2016 roku były niższe od przychodów osiągniętych w grudniu 2015 roku, o 6,38 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNER SERWISU Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA