PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Walmart zaoszczędzi na oświetleniu

  • Autor: Propertynews.pl
  • 11 kwi 2014 13:23

Walmart i GE przeprowadzają wymianę oświetlenia w sklepach sieci. Dzięki inwestycji Walmart zredukuje zużycie energii na jeden sklep o 40 proc.

REKLAMA

Walmart ogłosił plany zakupu energooszczędnego oświetlenia sufitowego w technologii LED od GE Lighting. Inwestycja obejmie wszystkie nowe obiekty w USA, sklepy w Azji i Ameryce Łacińskiej oraz sieć ASDA w Wielkiej Brytanii. Dzięki nowej technologii zużycie mocy oświetleniowej spadnie o 40 proc. na sklep w stosunku do wcześniej stosowanych rozwiązań a firma postawi kolejny krok przybliżający ją do osiągnięcia celu zrównoważonego rozwoju - redukcji zużycia energii w budynkach sieci o 20 proc. do 2020 r. Dla firmy Walmart jest to największy w historii zakup oświetlenia LED od GE.

- Staraliśmy się znaleźć i wykorzystać skalę rozwiązania opartego o technologię LED, które zapewni oszczędność kosztów i wysoką jakość. Współpracując obecnie z GE, przecieramy szlaki, aby technologia ta była standardem w branży detalicznej - powiedział Doug McMillon, prezes
i dyrektor generalny sieci Wal-Mart Stores, Inc.

Oświetlenie na głównym poziomie sprzedażowym w sklepie odpowiada za 90 proc. całkowitego zużycia światła w każdym budynku. Tylko w USA, wprowadzenie technologii LED zmniejszy zużycie energii o 5 proc. w każdym punkcie. Nowa technologia ma o wiele dłuższy cykl życia i oferuje znaczne oszczędności w kosztach utrzymania.

Instalacja oświetlenia LED produkcji GE rozpocznie się w kwietniu w lokalizacjach należących do sieci ASDA. Tylko w 2014 r. transakcja między siecią Walmart i GE obejmie na poszczególnych rynkach:
- Brazylia: 34 sklepy (cztery nowe, 30 zmodernizowanych); 41 proc. oszczędności w zużyciu energii za oświetlenie
- Ameryka Centralna: 10 nowych sklepów; 54-59 proc. oszczędności w zużyciu energii za oświetlenie
- Chiny: 40 sklepów (24 nowe, 16 zmodernizowanych); 42 proc. oszczędności w zużyciu energii za oświetlenie
- Meksyk: 37 nowych sklepów; 45 proc. oszczędności w zużyciu energii za oświetlenie
- Wielka Brytania: 10 nowych sklepów; 45-51 proc. oszczędności w zużyciu energii za oświetlenie
- USA: 100-120 nowych sklepów, 15 proc. oszczędności w zużyciu energii za oświetlenie

Dzięki przejściu na technologię LED, zużycie energii spadnie w USA o 340 MWh w każdym obiekcie, a koszty z tego tytułu spadną rocznie o ponad 100 000 zł na sklep. W skali 200 nowych sklepów, w których Walmart planuje wprowadzić w ciągu kolejnych dwóch lat oświetlenie sufitowe w technologii LED, oszczędności sięgną 620 milionów kWh na przestrzeni kolejnych 10 lat.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA