PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Warburg – Henderson zainwestuje 250 mln euro w polskie nieruchomości

  • Autor: Propertynews.pl
  • 11 mar 2014 11:58

Warburg – Henderson zainwestuje 250 mln euro w polskie nieruchomości

Warburg - Henderson Kapitalanlagegesellschaft für Immobilien mbH, Hamburg, uruchamia nowy fundusz nieruchomości: Central European Retail Fund. Jest on adresowany do inwestorów instytucjonalnych i będzie inwestować w nieruchomości handlowe w Polsce oraz Czechach. Fundusz o łącznej wartości około 250 mln euro, w tym 40 do 45 proc. długu, zakłada roczną stopę zwrotu na poziomie 8 proc.

REKLAMA

Firma Warburg - Henderson jako Manager Inwestycyjny jest odpowiedzialna za koncepcję i strategię oraz zarządzanie i sprawozdawczość funduszu. Firma Palmer Capital Investments GmbH, jedna z wiodących firm zarządzająca aktywami w Europie Środkowej i Wschodniej, jest odpowiedzialna za pozyskiwanie oferty i lokalne zarządzanie aktywami.

- Wraz z uruchomieniem funduszu Central European Retail Fund poszerzamy ofertę o inwestycje na nowych, dobrze rokujących rynkach - komentuje Eitel Coridass, dyrektor zarządzający odpowiedzialny za zarządzanie portfelem inwestycji w firmie Warburg-Henderson.

Fundusz inwestuje przede wszystkim w duże placówki handlu detalicznego, mniejsze, dobrze prosperujące centra handlowe oraz budynki przy głównych ulicach. Fundusz skupia się na inwestycjach z rozbudowaną infrastrukturą ze stabilnymi wskaźnikami ekonomicznymi. Firma koncentruje się na inwestycjach w atrakcyjnych, gęsto zaludnionych lokalizacjach z rosnącą lub stabilną strukturą demograficzną.

Jak wynika z danych makroekonomicznych, Polska jest jedną z nielicznych gospodarek, które nie doświadczyły recesji w roku 2008/2009. Międzynarodowy Fundusz Walutowy do roku 2018 przewiduje dla Polski roczny wzrost na poziomie ok. 3 proc. Dynamiczny sektor detaliczny jest rynkiem interesującym zarówno dla inwestorów krajowych jak i międzynarodowych. Natomiast Czechy, choć są stosunkowo małym rynkiem nieruchomości, oferują największą siłę nabywczą w regionie. Jako atrakcyjny cel inwestycji postrzegane są zwłaszcza duże placówki handlu detalicznego, a także centra handlowe zlokalizowane w dzielnicach mieszkalnych oraz atrakcyjne inwestycje w centrach miast.

Wielkopowierzchniowe placówki handlu detalicznego są rynkiem mniej rozwiniętym w porównaniu do dużych centrów handlowych. Są one postrzegane jako rynek o dużym potencjale w najbliższych latach, główne powody to ich rozmiar, odpowiedni nawet dla mniejszych lokalizacji i rosnąca liczba samochodów wśród szerszej grupy populacji.

- Polska i Czechy są cenionymi kierunkami inwestycji w nieruchomości z wysoką przejrzystością rynku, który ciągle na dzień dzisiejszy oferuje premię zysku, na poziomie co najmniej 100 punktów bazowych w porównaniu z rynkiem niemieckim. Z tego punktu widzenia, szczególnie atrakcyjne możliwości oferują duże placówki handlu detalicznego - dodaje Coridass.

  • 1
  • 2


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA