PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Warburg – Henderson zainwestuje 250 mln euro w polskie nieruchomości

  • Autor: Propertynews.pl
  • 11 mar 2014 11:58

Warburg – Henderson zainwestuje 250 mln euro w polskie nieruchomości

Warburg - Henderson Kapitalanlagegesellschaft für Immobilien mbH, Hamburg, uruchamia nowy fundusz nieruchomości: Central European Retail Fund. Jest on adresowany do inwestorów instytucjonalnych i będzie inwestować w nieruchomości handlowe w Polsce oraz Czechach. Fundusz o łącznej wartości około 250 mln euro, w tym 40 do 45 proc. długu, zakłada roczną stopę zwrotu na poziomie 8 proc.

REKLAMA

Firma Warburg - Henderson jako Manager Inwestycyjny jest odpowiedzialna za koncepcję i strategię oraz zarządzanie i sprawozdawczość funduszu. Firma Palmer Capital Investments GmbH, jedna z wiodących firm zarządzająca aktywami w Europie Środkowej i Wschodniej, jest odpowiedzialna za pozyskiwanie oferty i lokalne zarządzanie aktywami.

- Wraz z uruchomieniem funduszu Central European Retail Fund poszerzamy ofertę o inwestycje na nowych, dobrze rokujących rynkach - komentuje Eitel Coridass, dyrektor zarządzający odpowiedzialny za zarządzanie portfelem inwestycji w firmie Warburg-Henderson.

Fundusz inwestuje przede wszystkim w duże placówki handlu detalicznego, mniejsze, dobrze prosperujące centra handlowe oraz budynki przy głównych ulicach. Fundusz skupia się na inwestycjach z rozbudowaną infrastrukturą ze stabilnymi wskaźnikami ekonomicznymi. Firma koncentruje się na inwestycjach w atrakcyjnych, gęsto zaludnionych lokalizacjach z rosnącą lub stabilną strukturą demograficzną.

Jak wynika z danych makroekonomicznych, Polska jest jedną z nielicznych gospodarek, które nie doświadczyły recesji w roku 2008/2009. Międzynarodowy Fundusz Walutowy do roku 2018 przewiduje dla Polski roczny wzrost na poziomie ok. 3 proc. Dynamiczny sektor detaliczny jest rynkiem interesującym zarówno dla inwestorów krajowych jak i międzynarodowych. Natomiast Czechy, choć są stosunkowo małym rynkiem nieruchomości, oferują największą siłę nabywczą w regionie. Jako atrakcyjny cel inwestycji postrzegane są zwłaszcza duże placówki handlu detalicznego, a także centra handlowe zlokalizowane w dzielnicach mieszkalnych oraz atrakcyjne inwestycje w centrach miast.

Wielkopowierzchniowe placówki handlu detalicznego są rynkiem mniej rozwiniętym w porównaniu do dużych centrów handlowych. Są one postrzegane jako rynek o dużym potencjale w najbliższych latach, główne powody to ich rozmiar, odpowiedni nawet dla mniejszych lokalizacji i rosnąca liczba samochodów wśród szerszej grupy populacji.

- Polska i Czechy są cenionymi kierunkami inwestycji w nieruchomości z wysoką przejrzystością rynku, który ciągle na dzień dzisiejszy oferuje premię zysku, na poziomie co najmniej 100 punktów bazowych w porównaniu z rynkiem niemieckim. Z tego punktu widzenia, szczególnie atrakcyjne możliwości oferują duże placówki handlu detalicznego - dodaje Coridass.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA