PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Warimpex zadowolony z III kwartału. Szczególnie dobry okres dla działalności hotelarskiej

  • Autor: Propertynews.pl/Warimpex
  • 29 lis 2011 09:29

Warimpex zadowolony z III kwartału. Szczególnie dobry okres dla działalności hotelarskiej

W III kwartale 2011 roku skonsolidowane przychody ze sprzedaży spółki Warimpex wzrosły o 8 proc. do 81 mln euro. Wynik EBITDA zwiększył się o 15 proc. do 17,7 mln euro. Firma jest zadowolona przede wszystkim z pozytywnego rozwoju segmentu operacyjnego działalności hoteli oraz dalszego wzrostu turystyki biznesowej i podróżnej. Ten rozwój znajduje odzwierciedlenie w liczbach: przychody hoteli ze sprzedaży wzrosły w porównaniu do pierwszych trzech kwartałów 2010 roku o 10 proc. do 6,8 mln euro.

REKLAMA

"Wzrost ten wynika w dużej mierze z przychodów ze sprzedaży uzyskanych przez nasze ostatnio otwarte hotele w: Jekaterynburgu, Łodzi, Katowicach i Berlinie. Zdołały one utrzymać dobrą pozycję na rynku również w pierwszej połowie drugiego półrocza, tradycyjnie przynoszącego większe przychody z turystyki" - argumentują władze firmy.

W tym okresie firma miała 0,34 mln euro skonsolidowanego zysku netto w III kw. 2011 roku wobec 1,04 mln euro zysku rok wcześniej.

W Polsce obłożenie pozostawało w dużej mierze  na stałym poziomie, a ceny pokoi wyraźnie wzrosły.

"W Niemczech i Francji udało się przede wszystkim zwiększyć obłożenie, szczególnie na rynku francuskim mogliśmy zaobserwować pomyślny rozwój. Średnie ceny pokoi w Niemczech pozostały na stałym poziomie, natomiast we Francji wykazywały lekką tendencję zwyżkową. Na rynku czeskim, który przez długi czas charakteryzował się stosunkowo powolną poprawą, zaobserwowaliśmy w ostatnim kwartale dalszy rozwój pozytywnych tendencji. Wyraźnie większe były wskaźniki obłożenia, a średnie ceny pokoi wzrosły nawet o 10 proc." - czytamy dalej.

Rozwijający się rynek rosyjski również zanotował w zakończonym kwartale wyraźny wzrost - obłożenie było większe w stosunku do poprzedniego porównywalnego okresu.

Ten rozwój uwidocznił się w przepływach pieniężnych z działalności operacyjnej, które wskutek dobrej ogólnej sytuacji hoteli wzrosły o 18 proc. do 13,5 mln euro. Również EBITDA wzrósł w porównaniu z porównywalnym okresem roku 2010 o 15 proc. Wskaźnik EBIT, który osiągnął 12,6 mln euro, jest w dalszym ciągu wyraźnie pozytywny.

"W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy 2011 r. na rynkach transakcyjnych można było zaobserwować wyraźne ożywienie. Poprzez sprzedaż 25 proc. udziałów w hotelu Sobieski w Warszawie zaznaczyliśmy wyraźnie swoją obecność na tych rynkach. Transakcja ta odniosła się na wynik kwotą 2,3 mln euro" - podała spółka.

"W trzecim kwartale 2011 r. po fazie poprawy ponownie mamy do czynienia z wyraźnym pogorszeniem sytuacji gospodarczej, przede wszystkim na rynkach finansowych. Warimpex nadal jednak umacnia swoją pozycję na rynku mimo tych ostatnio notowanych niepewności" - podała spółka w raporcie.

Firma zaznacza, że w pierwszych trzech kwartałach 2011 r. utrzymała dobrą pozycję i wysyłała pozytywne impulsy dla coraz bardziej kompleksowego środowiska rynkowego. "Naszym zamiarem jest optymalnie wykorzystanie ostatniego kwartału tego roku, który tradycyjnie jest okresem przynoszącym większe przychody" - podsumowują władze firmy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA