PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Warimpex zadowolony z III kwartału. Szczególnie dobry okres dla działalności hotelarskiej

  • Autor: Propertynews.pl/Warimpex
  • 29 lis 2011 09:29

Warimpex zadowolony z III kwartału. Szczególnie dobry okres dla działalności hotelarskiej

W III kwartale 2011 roku skonsolidowane przychody ze sprzedaży spółki Warimpex wzrosły o 8 proc. do 81 mln euro. Wynik EBITDA zwiększył się o 15 proc. do 17,7 mln euro. Firma jest zadowolona przede wszystkim z pozytywnego rozwoju segmentu operacyjnego działalności hoteli oraz dalszego wzrostu turystyki biznesowej i podróżnej. Ten rozwój znajduje odzwierciedlenie w liczbach: przychody hoteli ze sprzedaży wzrosły w porównaniu do pierwszych trzech kwartałów 2010 roku o 10 proc. do 6,8 mln euro.

REKLAMA

"Wzrost ten wynika w dużej mierze z przychodów ze sprzedaży uzyskanych przez nasze ostatnio otwarte hotele w: Jekaterynburgu, Łodzi, Katowicach i Berlinie. Zdołały one utrzymać dobrą pozycję na rynku również w pierwszej połowie drugiego półrocza, tradycyjnie przynoszącego większe przychody z turystyki" - argumentują władze firmy.

W tym okresie firma miała 0,34 mln euro skonsolidowanego zysku netto w III kw. 2011 roku wobec 1,04 mln euro zysku rok wcześniej.

W Polsce obłożenie pozostawało w dużej mierze  na stałym poziomie, a ceny pokoi wyraźnie wzrosły.

"W Niemczech i Francji udało się przede wszystkim zwiększyć obłożenie, szczególnie na rynku francuskim mogliśmy zaobserwować pomyślny rozwój. Średnie ceny pokoi w Niemczech pozostały na stałym poziomie, natomiast we Francji wykazywały lekką tendencję zwyżkową. Na rynku czeskim, który przez długi czas charakteryzował się stosunkowo powolną poprawą, zaobserwowaliśmy w ostatnim kwartale dalszy rozwój pozytywnych tendencji. Wyraźnie większe były wskaźniki obłożenia, a średnie ceny pokoi wzrosły nawet o 10 proc." - czytamy dalej.

Rozwijający się rynek rosyjski również zanotował w zakończonym kwartale wyraźny wzrost - obłożenie było większe w stosunku do poprzedniego porównywalnego okresu.

Ten rozwój uwidocznił się w przepływach pieniężnych z działalności operacyjnej, które wskutek dobrej ogólnej sytuacji hoteli wzrosły o 18 proc. do 13,5 mln euro. Również EBITDA wzrósł w porównaniu z porównywalnym okresem roku 2010 o 15 proc. Wskaźnik EBIT, który osiągnął 12,6 mln euro, jest w dalszym ciągu wyraźnie pozytywny.

"W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy 2011 r. na rynkach transakcyjnych można było zaobserwować wyraźne ożywienie. Poprzez sprzedaż 25 proc. udziałów w hotelu Sobieski w Warszawie zaznaczyliśmy wyraźnie swoją obecność na tych rynkach. Transakcja ta odniosła się na wynik kwotą 2,3 mln euro" - podała spółka.

"W trzecim kwartale 2011 r. po fazie poprawy ponownie mamy do czynienia z wyraźnym pogorszeniem sytuacji gospodarczej, przede wszystkim na rynkach finansowych. Warimpex nadal jednak umacnia swoją pozycję na rynku mimo tych ostatnio notowanych niepewności" - podała spółka w raporcie.

Firma zaznacza, że w pierwszych trzech kwartałach 2011 r. utrzymała dobrą pozycję i wysyłała pozytywne impulsy dla coraz bardziej kompleksowego środowiska rynkowego. "Naszym zamiarem jest optymalnie wykorzystanie ostatniego kwartału tego roku, który tradycyjnie jest okresem przynoszącym większe przychody" - podsumowują władze firmy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA