PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Warszawa wciąż potrzebuje nowoczesnej powierzchni handlowej - wywiad z Michałem Skotnickim, BBI

  • Autor: Propertynews.pl
  • 15 sty 2014 14:03

Warszawa wciąż potrzebuje nowoczesnej powierzchni handlowej - wywiad z Michałem Skotnickim, BBI

Oddanie do użytku inwestycji handlowo-biurowej Plac Unii oraz realizacja kolejnych projektów inwestycyjnych w stolicy - to krótkie podsumowanie 2013 roku w spółce BBI Development. Firma planuje jednak kolejne przedsięwzięcia, związane zwłaszcza z rynkiem handlowym. Jak zapowiada w rozmowie z Propertynews.pl, Michał Skotnicki, prezes firmy.

REKLAMA

Jak ocenia Pan mijający rok na warszawskim rynku nieruchomości komercyjnych?

W minionym roku warszawski rynek nieruchomości komercyjnych wciąż odczuwał znaczące zapotrzebowanie na kolejne inwestycje handlowe. Potwierdza to zarówno wysokie zainteresowanie nowym obiektem handlowym na mapie Warszawy ze strony najemców, czyli Placem Unii, jak i mieszkańców Warszawy. Tak było w dniu otwarcia oraz w kolejnych miesiącach funkcjonowania centrum. Warto podkreślić, że na chwilę obecną część handlowa jest w pełni wynajęta, a część biurowa, mieszcząca siedziby takich firm jak m.in. ING czy Dalkia, została już skomercjalizowana w 60 proc.

Na czym koncentrowała się działalność BBI w ostatnich 12 miesiącach?

Niewątpliwie najważniejszym wydarzeniem dla BBI Development SA w 2013 roku było ukończenie i oddanie do użytku inwestycji Plac Unii, która została oficjalnie otwarta 12 października 2013 roku. Jest to pierwsze, od czasu Złotych Tarasów, centrum handlowe w ścisłym centrum Warszawy, w Centralnym Obszarze Biznesu. Obiekt oferuje 57 tys. mkw. powierzchni handlowo-biurowej.

Przełomowym etapem dla innej, wyjątkowej w skali Warszawy inwestycji - Centrum Praskiego Koneser - było rozpoczęcie realizacji loftów i soft loftów. W bieżącym miesiącu odbędzie się uroczyste zawieszenie wiechy w budynkach części mieszkalnej w ramach CPK. Warto podkreślić, że już 40 proc. powierzchni mieszkań typu loft i soft loft zostało sprzedane.

Kluczowe dla Centrum Marszałkowska - inwestycji, która powstanie w miejscu dawnego Sezamu - było uzyskanie prawomocnej decyzji o warunkach zabudowy oraz rozpoczęcie prac, mających na celu zabezpieczenie istniejących pomieszczeń w kontekście przyszłego połączenia obiektu z budowaną stacją II linii metra.

Państwa plany i cele na najbliższy rok?

W najbliższych miesiącach będziemy kontynuowali procedurę planistyczną dla drapacza chmur, który powstanie u zbiegu ulic Emilii Plater i Nowogrodzkiej, czyli w jednej z najlepszych lokalizacji w ścisłym centrum Warszawy. Budynek będzie miał docelowo ok. 170 metrów i zaoferuje 60 tys. mkw. powierzchni biurowej w najwyższym możliwym standardzie A+.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA