PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Warszawscy przedsiębiorcy mówią stop budowie galerii handlowych

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • 06 mar 2014 17:23

W Warszawie centra handlowe są już wszędzie, a słyszymy o kolejnych przygotowywanych projektach. Postulujemy przeprowadzenie przez miasto takich działań, które uniemożliwią budowę i otwieranie kolejnych - piszą warszawscy przedsiębiorcy.

REKLAMA

Przedstawiciele władz Warszawy oraz zaproszeni do dyskusji przedsiębiorcy starali się znaleźć odpowiedź na pytanie Czego przedsiębiorcy oczekują od miasta st. Warszawy?. Spotkanie, współorganizowane przez m. st. Warszawa, odbyło się w ramach cyklu Zmieniamy Warszawę. Warszawa 2.0.

Podczas debaty rozmawiano m.in. o szansach i ograniczeniach prowadzenia działalności gospodarczej w Warszawie, możliwościach, które powinny pojawiać się przed lokalnymi przedsiębiorcami oraz o tym jak samorząd może skutecznie wspierać rozwój przedsiębiorczości.

Na początku debaty prezes ZPP Cezary Kaźmierczak wręczył Michałowi Olszewskiemu, wiceprezydentowi miasta,„Memorandum Związku Przedsiębiorców i Pracodawców do władz miasta stołecznego Warszawa".
W memorandum czytamy m. in: W Warszawie, szczególnie w zakresie procesów inwestycyjnych i budowlanych, obowiązuje wiele przepisów, wymagań oraz procedur nie występujących w innych miastach, również tych okolicznych z tzw. wianuszka warszawskiego.

Postulujemy powołanie i sfinansowanie przez miasto niewielkiego zespołu, który zajmie się identyfikacją tych przepisów i procedur. W dalszej kolejności zaś postulujemy likwidację tych dodatkowych obowiązków, według formuły „nic ponad prawo krajowe" - „PL+O" - piszą członkowie ZPP.

Zdaniem autorów centra handlowe niszczą tkankę miejską. Umierają ulice, gdzie przestaje się toczyć normalne życie miejskie, nawet w ścisłym centrum miasta. Likwidowane są sklepy, sklepiki, warsztaty rzemieślnicze, czy lokale gastronomiczne.

W Warszawie centra handlowe są już „wszędzie", a słyszymy o kolejnych przygotowywanych projektach. Postulujemy przeprowadzenie przez miasto takich działań, które uniemożliwią budowę i otwieranie kolejnych centrów handlowych.

Jak piszą przedstawiciele ZPP: W naszym mieście istnieją jeszcze spore tereny, w których możliwa jest budowa osiedli mieszkaniowych. Wciąż wydawane są nowe pozwolenia na budowę. Niestety, w większości dotyczy to tzw. osiedli zamkniętych, które tworzą mniej lub bardziej dziwne wyspy, wyjęte z organizmu miasta. Postulujemy zmianę polityki miasta w tym zakresie.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA