PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Warszawska rewitalizacja z przemysłowym charakterem

  • Autor: Propertynews.pl
  • 16 cze 2016 14:54

Warszawska rewitalizacja z przemysłowym charakterem Warszawskie inwestycje

Capital Park, BBI Development i Okam. Trzej deweloperzy szykują postindustrialną rewolucję w Warszawie.

REKLAMA

Koneser

Centrum Praskie Koneser to inwestycja typu mixed-use, łącząca funkcje: mieszkaniową, handlową, biznesową i kulturalną. Projekt zakłada rewitalizację i rozbudowę dawnej Wytwórni Wódek na warszawskiej Pradze, między ulicami Ząbkowską, Markowską i Nieporęcką, jak również powstanie nowoczesnych obiektów wpisujących się w zabytkową tkankę miejską.

Część handlowa będzie liczyć blisko 20 tys. mkw. i zostanie zaprojektowana w stylu ulic handlowych. Ponad 30 proc. powierzchni zostanie przeznaczone na różnego rodzaju koncepty gastronomiczne – od wysublimowanych restauracji, przez kawiarnie po bary

Firma za inwestycję otrzyma 6,8 mln euro. Zakończenie robót ma nastąpić we wrześniu 2017 r. Inwestorem jest spółka joint-venture BBI Development i Grupy Liebrecht & wooD. Projekt architektoniczny Konesera opracowała pracownia Juvenes.

Budowa komercyjnej części Centrum Praskiego Koneser rozpoczęła się jesienią 2015 roku. Jej zakończenie zaplanowano na koniec 2017 roku.

Bohema

Projekt Bohema to unikalny na warszawskiej Pradze projekt realizowany na terenie fabryki Pollena przy ulicy Szwedzkiej.

Bohema zostanie połączona pasażem ze stacją Metra Szwedzka oraz siecią zjazdów z ulicą Strzelecką. To efekt porozumienia podpisanego przez OKAM i Miasto St. Warszawa w sprawie wdrożenia optymalnych rozwiązań komunikacyjnych związanych z realizacją inwestycji.

Obiekt Bohema będzie się składał z części mieszkalnej, którą tworzyć będzie zespół nowo powstałych budynków o nowoczesnej architekturze nawiązującej do starych zabudowań fabryki i najbliższego sąsiedztwa oraz części publicznej. Stare budynki od strony skrzyżowania ulic Szwedzkiej i Strzeleckiej zamienią się w specyficzny kompleks handlowo-usługowy. Na parterze mieścić się będzie Food Market, nawiązujący do tradycji targów praskich. Wewnątrz kwartału zaplanowano otwartą dla przechodniów przestrzeń, gdzie klimat tworzyć będą restauracyjki, sklepy oraz miejsce udostępniane na wydarzenia o charakterze kulturalnym i społecznym.

Przewidywany termin oddania pierwszych mieszkań oraz modernizacja pierwszych zabytkowych budynków przewidywana jest w 2018 roku.Projekt obiektu powstał w pracowni Sud Architekt Polska.

Art Norblin

  • 1
  • 2
  • Kazik 2016-06-20 18:29:44
    Koneser to naprawde wany projekt dla Pragi. mam nadzieję że dzięki tak dużym inwestycjom prawa strona wisły zyska wiele nowych mieszkańców którzy pomogą w rozwoju tej dzielnicy. Wytwórnia wódek to miejsce które zna każdy mieszkaniec stolicy i warto by takim miejscem pozostało.

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA