PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Warszawskie ulice handlowe alternatywą dla najemców

  • Autor: Propertynews.pl
  • 04 sty 2013 14:06

Choć w większości miast Polski rynek nasycony jest już powierzchniami handlowymi, według raportu CBRE, odsetek wolnych powierzchni w Warszawie wynosi zaledwie 1,6 proc. łącznych zasobów, dostępnych głównie w starszych i słabiej radzących sobie centrach. Brak wolnych powierzchni handlowych w stolicy powoduje, że najemcy coraz chętniej rozglądają się za lokalami przy głównych ulicach miasta.

REKLAMA

Ożywienie dotychczas zapomnianych obszarów handlowych, spowodowane jest niemal zerową podażą nowoczesnych obiektów handlowych w Warszawie. Zdaniem Polskiego Stowarzyszenia Najemców Powierzchni Handlowych, na decyzję o wyborze lokalizacji przy głównych arteriach miasta, wpływ mogą mieć także relacje z zarządcami obiektów.

- Często spotykany jest brak dobrych relacji między wynajmującym, a najemcą, a także brak szacunku w ich wzajemnej współpracy, co może budzić niechęć do wynajmu powierzchni handlowych i w efekcie może wpływać na obniżenie powodzenia obiektu handlowego na rynku lokalnym - mówi Anna Klinowska, prezes Polskiego Stowarzyszenia Najemców Powierzchni Handlowych. - W miastach, w których nie ma nadmiaru obiektów handlowych, ulice handlowe to bardzo dobra alternatywa dla najemców poszukujących nowych lokalizacji - dodaje A. Klinowska.

Według badań przeprowadzonych przez Savills, w Europie od 2009 roku nastąpił znaczny wzrost inwestycji zlokalizowanych przy głównych ulicach handlowych. Trend ten będzie się utrzymywał w ciągu następnych kilku lat, co przełoży się tym samym na wzrost liczby transakcji. Już teraz sieci handlowe coraz częściej rozważają wynajem lokali w pasażach ulicznych.

- Wszystkie nasze salony są na razie w galeriach handlowych, ale obecnie mamy 3 oferty uliczne. Mamy nadzieję, że najpóźniej w styczniu uda się nam je otworzyć - mówi Diana Paszkowska, Commercial Director CEE, Centro.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA