PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wartość oferty publicznej spółki Solar wyniesie 156 mln zł

  • Autor: Propertynews.pl
  • 29 mar 2012 08:49

Cena sprzedaży akcji Solar Company SA została ustalona na poziomie 13 zł za jedną akcję oferowaną. Oznacza to, że wartość oferty wyniesie 156 mln zł.

REKLAMA

Jednocześnie spółka podjęła decyzję o zaoferowaniu inwestorom 12 mln akcji, czyli wszystkich akcji oferowanych w ofercie publicznej. Ponadto firma zadecydowała o zaoferowaniu 400 tys. akcji oferowanych w transzy inwestorów indywidualnych oraz 11,6 mln akcji oferowanych w transzy inwestorów instytucjonalnych.

Ostateczna liczba akcji przydzielonych inwestorom indywidualnym i instytucjonalnym zostanie podana w dniu przydziału akcji, który ma nastąpić do 4 kwietnia lub w terminie zbliżonym do tej daty.

- Jesteśmy zadowoleni z zainteresowania naszą spółką wśród inwestorów podczas oferty publicznej. Cieszy nas również fakt, że pozyskaliśmy grono wysokiej jakości inwestorów instytucjonalnych jako naszych nowych akcjonariuszy. Już dziś jesteśmy jedną z najsilniejszych i najbardziej rozpoznawalnych marek modowych w Polsce - powiedział Stanisław Bogacki, prezes zarządu Solar Company SA. - Wejście na GPW to dla nas strategiczna decyzja, którą podjęliśmy z myślą o długoterminowych planach spółki i systematycznym wzmacnianiu jej wiarygodności, co jest szczególnie istotne w kontaktach z naszymi zagranicznymi kontrahentami i dalszym rozwoju poza Polską - dodał.

Doradcami spółki w procesie upublicznienia są: DI BRE Banku (oferujący), BRE Corporate Finance (doradca finansowy) oraz Kancelaria CSW Więckowska i Partnerzy Radcy Prawni (kancelaria prawna). Audytorem Grupy jest PKF Audyt.

 

 


 

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA