PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Warunki sprzedaży Małpka SA spełnione

  • dlahandlu.pl
  • 11 maj 2015 10:51

Spółka Czerwona Torebka S.A. poinformowała, że spełniła wszystkie warunki zawarte w przedwstępnej umowie sprzedaży Małpka S.A., skutkiem czego jest finalizacja transakcji sprzedaży 100 proc. akcji funduszowi Forteam Investments Limited. Sieć 300 placówek (stan na koniec 2014 roku) została wyceniona na 362,3 mln zł, co oznacza, że cena zakupy każdej lokalizacji sieci, prowadzonej w formule agencyjnej wyniosła ok. 1,2 mln zł. Na przestrzeni ostatniego kwartału 2014 roku sieć Małpka Express zmalała o 50 placówek z 350 do 300 sklepów.

REKLAMA

Realizacja transakcji uzależniona była m. in. od uzyskania zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na przejęcie kontroli nad Małpka S.A. przez kupującego, uzyskania akceptacji wszystkich banków, z którymi sieć zawarła umowy kredytowe, a które takich zgód wymagały, oraz wydania zgód przez wszystkie statutowe organy sprzedającego.

 - Od momentu przejęcia Małpka S.A. przez grupę handlową Czerwona Torebka sieć rozwinęła się z 90 do ponad 300 sklepów. Jesteśmy przekonani, że w rękach Forteam Investments Limited sieć Małpka Express stanie się liderem w swoim segmencie – mówi Paweł Ciszek, prezes zarządu spółki Czerwona Torebka S.A.

Grupa Handlowa Czerwona Torebka powstała w 2007r. i stanowi kontynuację działalności Mariusza Świtalskiego, twórcy sieci handlowych: Eurocash, Biedronka i Żabka. - Jesteśmy przekonani, że w najbliższych latach Małpka wywrze znaczący wpływ na polski handel – dodaje Ciszek.

Spółka poinformowała również, że pozyskany kapitał zainwestuje w pozostałe projekty prowadzone przez Grupę.

- Jesteśmy przekonani, że rozwijany przez naszą spółkę sklep internetowy Merlin.pl jest przyszłością handlu w naszym kraju. Sklep jest nieustannie rozwijany – rozszerzamy asortyment, inwestujemy w nowe rozwiązania logistyczne, które pozwolą nadal podnosić jakość obsługi klienta, testujemy nową, w pełni responsywną stronę internetową. Pozyskany ze sprzedaży sieci Małpka Express kapitał znacząco przyspieszy wdrożenie nowej, przełomowej strategii, która odmieni polski rynek e commerce – skomentował Ciszek.

Czytaj więcej: Warunki sprzedaży Małpka S.A. spełnione. Za każdy sklep agencyjny nabywca zapłacił 1,2 mln zł

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA