PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Więcej sprzedają, więcej zarabiają

  • Autor: Propertynews.pl
  • 18 sie 2017 14:27

Więcej sprzedają, więcej zarabiają Reserved, marka LPP

LPP rośnie w siłę. Zgodnie z raportem po I połowie br., spółka posiadająca w portfelu takie marki, jak Reserved czy Mohito, zanotowała znaczący wzrost zysków i przychodów ze sprzedaży.

REKLAMA

Zgodnie z szacunkowymi wynikami, w I kwartale br. LPP sprzedało towary za 1,7 mld złotych przy zysku brutto 964 mln złotych. Zysk netto w tym okresie wyniósł 173 mln złotych.

W stosunku do minionego roku, przychody wzrosły o 13 proc. Marża była wyższa o 6,6 pkt. proc. (osiągnęła poziom 56,5 proc.), a zysk był wyższy o 140 proc.

W I połowie roku łączne przychody ze sprzedaży wyniosły 3,01 mld złotych. Zysk brutto to 1,6 mld złotych. Firma odrobiła nieco słaby I kwartał - zysk netto wyniósł 56 mln złotych.

Porównując wyniki za I półrocze do minionego roku, LPP zanotowało wzrost przychodów ze sprzedaży (o 15 proc.) oraz większą sprzedaż w sklepach porównywalnych (LFL) o 5,5 proc. Zysk operacyjny w I półroczu zwiększył się aż o 340 proc.

Na koniec czerwca br. LPP posiadało 1,5 mln złotych zapasów przy 424 mln złotych zadłużenia kredytowego i 436 mln złotych środków pieniężnych.

Przypomnijmy, ostatnie wyniki finansowe LPP spotkały się z pozytywnym odzewem ze strony inwestorów. Po opublikowaniu danych za lipiec 2017 roku (wzrost sprzedaży o 22 proc. do 651 mln złotych), kurs akcji wzrósł o prawie 2 proc. W ciągu ostatniego miesiąca wycena akcji LPP wzrosła o prawie 10 proc. Mimo to do rekordów sprzed 3 lat (kiedy to wartość jednej akcji przekroczyła 10 tys. złotych) daleka droga.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA