PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wiecha na budowie nowego Supersamu w centrum Katowic

  • Autor: Tomasz Elżbieciak
  • 20 maj 2015 15:11

Wiecha na budowie nowego Supersamu w centrum Katowic Supersam, fot. materiały inwestora

W środę zawieszono symboliczną wiechę na budowie nowego Supersamu - galerii handlowej w ścisłym centrum Katowic. Obiekt, którego inwestorem jest Griffin Real Estate, ma zostać oddany do użytku na przełomie września i października 2015 r.

REKLAMA

Inwestycja powstaje przy ul. Piotra Skargi - obok węzła komunikacji miejskiej oraz w sąsiedztwie dworca PKS. Nowy Supersam będzie kontynuował handlową tradycję tego miejsca trwającą od lat 30 XX w., którą zapoczątkowała zbudowana tam hala targowa.

Inwestorem przedsięwzięcia jest Griffin Real Estate, właściciel m.in. DH Renoma we Wrocławiu oraz projektu odbudowy Hali Koszyki w Warszawie. Ponadto Griffin ma wkrótce nabyć wiodący pakiet w Echo Investment od Michała Sołowowa.

Griffin kupił projekt Supersamu od Centrum Development & Investments w maju 2013 r. Jednocześnie ten drugi pozostał w projekcie jako koordynator i nadzorca przedsięwzięcia. Obiekt będzie oferował 23 tys. m kw. powierzchni handlowo-usługowej.

Na trzech kondygnacjach handlowych znajdzie się ponad 70 sklepów i punktów usługowych. Nawiązaniem do dawnego obiektu są stalowe dźwigary, które zostały odrestaurowane i będą wyeksponowane w nowym Supersamie.

Na wyższych piętrach zlokalizowane zostanie centrum fitness oraz 5 tys. m kw. powierzchni biurowej. Ostatnie kondygnacje zostaną przeznaczone na parking liczący ok. 400 miejsc.

Podczas środowej konferencji prasowej Przemysław Krych, prezes Griffin Real Estate, podkreślił, że Katowice są od kilku lat miejscem bardzo dynamicznych przemian, a także dobrym rynkiem dla inwestorów.

Krych wyraził nadzieję, że nowy Supersam dobrze wpisze się w przestrzeń rewitalizowanego śródmieścia stolicy woj. śląskiego.

Marcin Krupa, prezydent Katowic, podkreślił, że nowy obiekt został zaprojektowany przez miejscowe biuro architektoniczne Konior Studio, które odpowiada też m.in. za jeden nowych symboli miasta - siedzibę Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia.

Krupa wskazał, że miastu zależy, aby zrewitalizowane centrum Katowic posiadało komplementarną ofertę usługowo-kulturalną.

W jego opinii, Supersam oraz położona nieopodal - na przeciwległym końcu ul. Stawowej - Galeria Katowicka wraz dworcem kolejowym i komunikacji miejskiej będą się uzupełniać.

Jednocześnie obie galerie mają przyczynić się do dalszego rozwoju ul. Stawowej, która obecnie jest już jednym z głównych miejskich deptaków.

Tomasz Konior, główny projektant Supersamu, stwierdził, że inwestycja wpisze się w nowy wizerunek centrum Katowic, które ma tętnić życiem.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA