PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Większość mieszkańców Wilanowa za budową galerii GTC

 • Autor: Propertynews.pl
 • 02 gru 2014 08:53

Większość mieszkańców Wilanowa za budową galerii GTC

71 proc. mieszkańców warszawskiego Miasteczka Wilanów pozytywnie odnosi się do centrum handlowego Galeria Wilanów, najnowszej inwestycji Globe Trade Centre S.A. planowanej na tym osiedlu - wynika z badań przeprowadzonych przez Millward Brown na zlecenie GTC.

REKLAMA

Jak wynika z badania przeprowadzonego na reprezentatywnej próbie mieszkańców Miasteczka Wilanów, niemal trzy czwarte ankietowanych (72 proc.) uważa, że Galeria Wilanów to inwestycja potrzebna Miasteczku. Dodatkowo, zdecydowana większość mieszkańców osiedla (64 proc.) uważa, że budowa inwestycji powinna rozpocząć się jak najszybciej.

- Badanie pokazuje, że zdecydowana większość mieszkańców Miasteczka Wilanów jest przyjaźnie nastawiona do projektu, a część wręcz go wyczekuje - powiedział Piotr Kroenke, dyrektor generalny GTC.

Raport Millward Brown wykazał także, że zdecydowanej większości ankietowanych (69 proc.) podoba się projekt Galerii Wilanów. Jego szczegóły były omawiane z mieszkańcami Wilanowa podczas cyklu spotkań konsultacyjnych. Wśród ankietowanych przez Millward Brown panuje przekonanie, że realizacja inwestycji poprawi komfort życia w Miasteczku Wilanów (73 proc.) i zwiększy jego atrakcyjność (68 proc.). Co więcej, mieszkańcy uważają, że powstanie galerii przyczyni się do wzrostu cen nieruchomości w okolicy (55 proc.), podobnie jak miało to miejsce w Krakowie w przypadku innego projektu GTC, Galerii Kazimierz.

Większość ankietowanych mieszkańców (58 proc.) uważa ponadto, że budowa Galerii Wilanów to szansa na poprawę infrastruktury drogowej w Wilanowie. GTC zapowiedziało, że przy okazji budowy Galerii Wilanów zostanie przebudowane m.in. skrzyżowanie ulic Klimczaka i Przyczółkowej, a także powstanie bezpieczne przejście podziemne pod drugą z nich - pierwsze tego typu łączące „nową" i „starą" część Wilanowa. W planach GTC jest także wybudowanie znaczącego fragmentu ul. Branickiego, a także wykonanie bezkolizyjnego przejazdu dla rowerów oraz wiele innych rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo ruchu drogowego w Miasteczku Wilanów.

- Łącznie na infrastrukturę drogową wydamy około 80 mln zł - precyzuje Piotr Kroenke z GTC.

Renomowany instytut badawczy Millward Brown przeprowadził badanie ankietowe w październiku 2014 r.

- Zrealizowaliśmy je przy użyciu metodologii indywidualnych wywiadów bezpośrednich. Z uwagi na specyfikę zabudowy Miasteczka Wilanów, wywiady przeprowadzano zarówno w domach respondentów, jak i poza nimi, w różnych punktach dzielnicy. Próba została dobrana tak, aby w reprezentatywny sposób odzwierciedlić strukturę całej populacji mieszkańców Miasteczka Wilanów. Maksymalny błąd pomiaru wynosi +/- 5,6 proc - wyjaśnił Piotr Pruchla, Research Manager w Millward Brown.

 • 1
 • 2
 • urbanista 2014-12-10 01:11:58
  Problem sprowadza się do odpowiedzi na - wydawało by się proste - pytanie: czy ta tzw. "galeria" ma być przede wszystkim wielofunkcyjnym centrum lokalnym dla Miasteczka (i Dzielnicy), zgodnie z pierwotną ideą zapisana w tzw. "master planie" (konsekwentnie używanym przez deweloperów do promocji sprzedaży mieszkań w MW), czy - tak jak jest projektowana obecnie - ponadlokanym / subregionalnym gigantem obsługującym południowe dzielnice Warszawy i sąsiadujące z nimi gminy podwarszawskie ? Nota bene: ta projektowana koncepcja jest obecnie zagrożona poprzez lokalizację wielkiego centrum tuż przy południowej obwodnicy W-wy, która będzie dostępniejsza dla subregionu i użytkowników spoza MW i Dzielnicy. Może to będzie "przysłowiowy" kubeł zimnej wody dla GTC, które powinno w tej sytuacji powrócić do koncepcji "centrum lokalnego" - adekwatnego formą i skalą do potrzeb i otoczenia MW oraz Dzielnicy ? Ustalenia nowego planu miejscowego powinny zdecydowanie promować takie myślenie !
 • mentobe 2014-12-08 20:44:38
  a czy ktoś w ogóle spogląda na ten projekt trochę szerzej? bo akurat ja nie patrzę tylko na budynek galerii, ale też na to co wokół i to do mnie przemawia, dodatkowe pasy do skrętów na Vogla, przebudowa skrzyżowania z Branickiego, budowa Branickiego, chyba dobrze, że gtc chce poprawić nam infrastrukturę, skoro dzielnica sama na to nie ma pieniędzy...
 • say_no 2014-12-07 14:24:02
  W najnowszym, grudniowym wydaniu Gazety Wilanów przeczytałem, że przygotowywana jest kolejna korekta projektu tej strasznej Galerii, ale nie mam wielkich nadziei, bo poprzednie korekty nijak się miały do postulatów mieszkańców miasteczka..

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA