PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wielki projekt, wielka transakcja. Griffin sprzedaje inwestycję

  • Autor: Propertynews.pl
  • 04 paź 2016 10:31

Wielki projekt, wielka transakcja. Griffin sprzedaje inwestycję Towarowa 22

Echo Investment – największy polski deweloper – oraz Echo Polska Properties – międzynarodowy fundusz działający w formule REIT - podpisały umowy dotyczące wspólnego zakupu terenu od Griffin Real Estate i budowy inwestycji przy ul. Towarowej 22.

REKLAMA

Kupujący zapłacą za nieruchomość łączną kwotę nieprzekraczającą 120 mln euro, z czego 78 mln euro zostanie zapłacone zaraz po podpisaniu umowy, natomiast pozostała kwota – po spełnieniu określonych warunków planistycznych. 

Zgodnie z umowami, EPP oraz Echo Investment stworzą joint venture, w którym EPP będzie posiadało 70 proc., a Echo Investment – pozostałe 30 proc. Na podstawie oddzielnych umów, Echo Investment będzie także deweloperem inwestycji, która powstanie na nieruchomości, a podmiot zależny od EPP będzie zarządcą inwestycji. Umowy są warunkowe i uzależnione od spełnienia określonych warunków, w tym uzyskania zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

- Cieszymy się bardzo, że sprzedajemy tę nieruchomość do Echo i EPP. Dzięki temu mamy pewność, że znajdzie się ona w dobrych rękach - powiedział Piotr Fijołek, partner w GRE odpowiedzialny za transakcję. - Mieliśmy wiele zbliżonych ofert od innych inwestorów, ale postanowiliśmy, że Towarowa pozostanie w rodzinie - dodał.

- Nieruchomość – z uwagi na niezwykle atrakcyjną lokalizację – będzie idealnie pasować do portfela EPP - powiedział Hadley Dean, prezes EPP. Dodał, że jest to prawdopodobnie ostatnia tego rodzaju nieruchomość dostępna w centrum Warszawy.

W-  porównaniu z innymi dużymi miastami, Warszawa wciąż ma relatywnie niski wskaźnik powierzchni handlowej w przeliczeniu na jednego mieszkańca: 450 mkw. na 1000 mieszkańców, natomiast w Poznaniu i Wrocławiu – powyżej 600 mkw. - skomentował. Hadley Dean zwrócił także uwagę na siłę nabywczą mieszkańców Warszawy, która jest o 80 proc. wyższa od średniej krajowej.

- Po sprzedaży do EPP siedmiu biurowców objętych ROFO, Echo ma wystarczająco dużo środków na nowe inwestycje - powiedział Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment.

- Postanowiliśmy zacząć od Towarowej, zwłaszcza że projekt ten doskonale wpasowuje się w naszą strategię. Echo Investment chce budować duże projekty, które będą współtworzyły miasto i odpowiadały na potrzeby jego mieszkańców. W najbliższych latach w tej okolicy powstanie około 1 mln mkw. biur, Wola jest także dzielnicą, w której powstaje najwięcej mieszkań w Warszawie. Nasza inwestycja przywróci miastu ten historyczny kwartał ulic dodając mu funkcje handlowe, rozrywkowe i restauracyjne - powiedział Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment.

Dodał, że w najbliższej przyszłości Towarowa będzie jednym z najważniejszych projektów Echo, podobnie jak Browary Warszawskie. 

Towarowa 22 to nieruchomość składająca się z kilkudziesięciu działek scalonych przez Griffin Real Estate w pięciu niezależnych transakcjach. W efekcie tych działań uzyskano największy teren pod zabudowę komercyjną zlokalizowany w centrum Warszawy o całkowitej powierzchni ok. 6,5 ha i potencjalnej powierzchni wynajmu ponad 100 tys. mkw. 

Doradcą komercyjnym kupujących było CBRE, natomiast sprzedającym doradzał Colliers International.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNER SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - Galeria WISŁA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA