PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wiemy, od kogo Castlelake przejmuje portfel polskich nieruchomości handlowych

  • Autor: Propertynews.pl
  • 19 lut 2016 13:23

Wiemy, od kogo Castlelake przejmuje portfel polskich nieruchomości handlowych CH Familia w Gdańsku

Amerykański fundusz inwestycyjny przejął portfel 9 nieruchomości handlowych w Polsce o łącznej powierzchni 55 tys. mkw. Firma nie zdradza nazw budynków. Według nieoficjalnych źródeł, do jakich dotarło Propertynews.pl, chodzi o firmę Caelum.

REKLAMA

Jedyne oficjalne ujawnione informacje to lokalizacja przejętego portfela. Chodzi o m.in. Warszawę, Gdańsk i Szczecin.

Według informacji, do jakich dotarło Propertynews.pl, sprzedającym mogła być firma Caelum (obecnie działająca poprzez CREAM). Wśród nieruchomości sprzedanych na rzecz Castlelake są m.in. Centrum Familia w Gdańsku i Stara Cegielnia w Szczecinie. Zgodnie z warunkami porozumienia, CREAM będzie dalej zarządzał portfelem. Poprzednim kredytodawcą portfela było BZ WBK, który finansuje ostatnią transakcję.

Castlelake inwestuje m.in. w przeterminowane zobowiązania, firmy w okresie zmian i przekształceń. To, według nieoficjalnych informacji, przyczyna braku informacji na temat samych nieruchomości.

Transakcji dokonała Castlelake, L.P, globalna firma inwestycyjna zarządzająca w imieniu swoich klientów kapitałem wartym ponad 7,4 mld dol. oraz Invel Real Estate (Invel), firma wyspecjalizowana w inwestowaniu na europejskim rynku nieruchomości, zarządzająca aktywami klientów wartymi ponad 2 mld dol.

- Jesteśmy przekonani, że sukces współpracy pomiędzy Invel i Castlelake pozwoli nam odkryć i uwolnić potencjał kupionych nieruchomości z korzyścią dla naszych inwestorów – powiedział Jonathan Fragodt, partner i portfolio manager w Castlelake.

- Z niecierpliwością oczekujemy możliwości maksymalizacji wartości pozyskanych aktywów i jednocześnie poszukujemy nowych okazji inwestycyjnych w regionie – dodał.

Castlelake od 2007 roku nabył już ponad 5 tys. aktywów na europejskim rynku (między innymi w Polsce, Niemczech, Hiszpanii, Portugalii i Wielkiej Brytanii). Zespół Castlelake operuje aktywami wartymi ponad 7,4 mld. dol. w imieniu ponad 110 instytucji, fundacji, publicznych i prywatnych firm emerytalnych, prywatnych funduszy, firm ubezpieczeniowych oraz państwowych funduszy inwestycyjnych.  

Invel Real Estate zajmuje się poszukiwaniem możliwości kapitalizacji inwestycji na rynku nieruchomości. Założona przez Chrisa Papachristophorou, byłego dyrektora zarządzającego w Deutsche Bank oraz Global Head of RREEF Opportunistic Investments, firma składa się z profesjonalistów w zakresie inwestycji, którzy posiadają kilkadziesiąt lat doświadczenia w inwestowaniu na rynku nieruchomości w Europie. Wartość przeprowadzonych przez nich transakcji przekracza 20 miliardów euro.

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA