PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wierzyciel Bomi złożył wniosek o upadłość spółki

  • www.portalspozywczy.pl
  • 27 cze 2012 10:26

Brand Distribution Sp. z o.o., wierzyciel Bomi, złożył do sądu rejonowego w Gdańsku wniosek o upadłość likwidacyjną spółki.

REKLAMA

- Zgodnie z posiadaną przez zarząd informacją wniosek nie został opłacony przez wnioskodawcę. W ocenie zarządu złożenie nieopłaconego wniosku stanowi próbę wywarcia presji negocjacyjnej w toczących się rozmowach dotyczących wzajemnych rozliczeń - ocenia Bomi.

Zarząd spółki Bomi zwraca ponadto uwagę, że spółka nie otrzymała dotychczas jakiejkolwiek oficjalnej korespondencji lub zawiadomienia z Sądu Rejonowego w Gdańsku o wpłynięciu powyższego wniosku o ogłoszenie upadłości. O wniosku, o którym informuje w niniejszym raporcie, powzięła informację zwracając się do sądu o udzielenie informacji, weryfikując zawiadomienie uzyskane od wierzyciela.

Analitycy oceniają, że sytuacja Bomi jest trudna. Jednak, banki nie powinny być zainteresowane bankructwem Bomi, co może wynikać z jakości zabezpieczeń. Dlatego - w ocenie analityków - w interesie wszystkich jest aby spółka przetrwała.

Zarząd nie publikował prognoz finansowych. Wydaje się jednak, że w tym roku grupie nie uda się wyjść na plus. W I kwartale na poziomie operacyjnym strata sięgnęła 16,6 mln zł, a strata netto przypadająca na akcjonariuszy jednostki dominującej wyniosła prawie 21,9 mln zł. II kwartał też nie jest udany. Zarząd podkreśla, że sytuację Bomi poprawiłaby obniżka cen czynszów. Trwają prace nad renegocjacją umów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA