PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wikana nie wyklucza w przyszłości sprzedaży pakietu nieruchomości komercyjnych

  • Autor: PAP
  • 04 cze 2012 14:47

Wikana nie wyklucza w przyszłości sprzedaży pakietu kilkudziesięciu nieruchomości komercyjnych, zarówno przejętych, jak i własnych. Deweloper kupił w kwietniu od Redevco sześć nieruchomości tego typu. Ponadto spółka może w tym roku zakończyć budowę nawet czterech własnych obiektów komercyjnych - poinformował PAP Tomasz Grodzki, wiceprezes i dyrektor ds. finansowych Wikany.

REKLAMA

W kwietniu spółki zależne od Wikany nabyły od Redevco sześć nieruchomości komercyjnych o powierzchni 9,88 tys. m kw za ok. 31,65 mln zł. Głównym najemcą budynków jest sieć sklepów detalicznych Komfort. Deweloper ma kilka pomysłów na zwiększenie efektywności przejętych aktywów, wśród nich zmianę struktury najmu.

"Będziemy rozmawiać z Komfortem o zwolnieniu przez nich części niewykorzystanych lub nieefektywnie zagospodarowanych powierzchni. Moglibyśmy wpuścić na to miejsce innych najemców. Tam gdzie jest taka możliwość, planujemy także rozbudowę przejętych obiektów" - powiedział w rozmowie z PAP Tomasz Grodzki.

Dodał, że na razie deweloper odebrał od Redevco jedną z kupionych nieruchomości w Inowrocławiu. Pozostałe zostaną przekazane w czerwcu.

"W tym roku nie planujemy dużych nakładów inwestycyjnych w tych obiektach" - podał.

Nieruchomości przejęte przez dewelopera zlokalizowane są w Inowrocławiu przy ul. Górniczej, Gorzowie Wielkopolskim przy ul. Piłsudskiego, Kaliszu przy ul. Wojska Polskiego, Krakowie przy ul. Wadowickiej, Lesznie przy ul. 17 Stycznia oraz Łodzi przy ul. Włókniarzy.

Spółki zależne Wikany wstąpiły w miejsce Redevco w stosunek najmu wynikający z umów najmu zawartych pomiędzy Redevco a siecią sklepów Komfort. Umowy najmu są zawarte na czas określony i wygasają w grudniu 2017 roku.

Wiceprezes Wikany poinformował, że w 2012 roku deweloper może zakończyć budowę nawet czterech własnych obiektów handlowych - dwóch w Tarnobrzegu i po jednym w Nowym Sączu i Krośnie.

"Nie wykluczamy, że w przyszłości sprzedamy pakiet kilkudziesięciu nieruchomości komercyjnych - zarówno przejętych, jak i własnych" - dodał.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA