PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wirtualna gotówka? Polacy są na tak

  • Autor: Propertynews.pl
  • 01 cze 2016 17:19

Wirtualna gotówka? Polacy są na tak Udo Müller, dyrektor generalny paysafecard

Aż 78,6 proc. ankietowanych Polaków odpowiedziało twierdząco na pytanie czy skorzystałoby z możliwości płacenia gotówką w internecie.

REKLAMA

W badaniach payasafecard – jednego ze światowych liderów lidera internetowych przedpłaconych rozwiązań płatniczych typu prepaid, będącego częścią Paysafe Group plc – 35,6 proc. ankietowanych wypróbowałoby możliwość zapłacenia internetową gotówką, a 29,4 proc. badanych używałoby jej w dogodnych sytuacjach. Natomiast 13,6 proc. respondentów korzystałoby z gotówki online tak często, jak to możliwe.

- Duże zainteresowanie internetową gotówką wśród badanych Polaków to sygnał dla paysafecard, że rozwiązania płatnicze oferowane przez firmę wpisują się w zapotrzebowanie rynkowe. Gotówka nadal jest najpewniejszym i najbezpieczniejszym sposobem dokonywania płatności w sieci. Przy korzystaniu z paysafecard nie ma konieczności podawania danych osobowych, a klienci zyskują 100 proc. gwarancji, że informacje osobiste na ich temat nie dostaną się w niepowołane ręce. paysafecard to także elastyczna i szybka forma płacenia – wystarczy tylko w formularzu płatności podać PIN paysafecard. W Polsce już ponad 800 000 klientów zaufało przedpłaconym rozwiązaniom płatniczym paysafecard, a firma spodziewa się dalszego wzrostu liczby użytkowników – mówi Udo Müller, dyrektor generalny paysafecard.

Najczęstsze powody korzystania z paysafecad wskazywane przez ankietowanych to:

łatwość użytkowania – 76,4 proc. badanych
bezpieczeństwo – 70,5 proc. badanych
brak konieczności podawania danych osobowych – 57,9 proc. badanych
Ponadto aż 96,5 proc. klientów jest zadowolonych z produktów paysafecard, a 95 proc. poleciłoby je znajomym.

Bezpieczeństwo płatności w sieci jest regularnie podkreślane przez respondentów, co znajduje odzwierciedlenie również w badaniach przeprowadzonych na zlecenie paysafecard, gdzie aż 83,6 proc. ankietowanych wymieniło je jako bardzo ważny aspekt. Kolejnymi istotnymi czynnikami są szybkość oraz brak dodatkowych opłat – na co zwróciło uwagę 66,6 proc. badanych. Dodatkowo 54 proc. osób wskazało na wygodę, a 52,2 proc. na brak konieczności podawania informacji na swój temat.

Paysafecard działa w Polsce już od 8 lat. Dzięki bezpieczeństwu jakie oferuje internetowa gotówka, firmie zaufało ponad 800 000 użytkowników. Rynek w naszym kraju dynamicznie się rozwija się i liczba klientów będzie wzrastać. Średnia jednorazowa transakcja online w Polsce wynosi ponad 350 PLN, a blisko 20 proc. badanych osób przeznacza na ten cel ponad 500 PLN. PINy paysafecard dostępne są do nabycia między innymi w Relay, Inmedio, 1-Minute, Statoil, Shell, Stacjach BP, Komputronik, Auchan, RUCH, Carrefour, POLOmarket, Delikatesy Centrum, Pepco, a w grudniu 2015 dołączyło do nich ponad 1000 salonów Top Press i saloników Kolporter. Spółka nieustannie pracuje nad rozszerzeniem listy miejsc dystrybucji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA