PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wittchen łączy siły, aby racjonalizować koszty

  • Autor: propertynews.p
  • 31 sty 2018 17:11

Wittchen łączy siły, aby racjonalizować koszty Fotolia

Zarząd spółki Wittchen SA poinformował, że w dniu 31 stycznia 2018 r. podjął uchwałę o zamiarze połączenia ze spółką zależną JR Wittchen Premium. Połączenia podyktowane jest realizacją strategii Wittchen SA oraz względami ekonomicznymi.

REKLAMA

Połączenie spółek odbędzie się przez przeniesienie całego majątku spółki przejmowanej czyli JR Wittchen Premium na spółkę przejmującą Wittchen SA.

Mając na uwadze fakt, że Wittchen SA planuje przejąć swoją jednoosobową spółkę zależną, w której posiada 100 proc. udziałów w kapitale zakładowym i 100 proc. głosów na zgromadzeniu wspólników spółki przejmowanej, połączenie nastąpi na podstawie art. 515 § 1 KSH bez zmiany statutu spółki oraz bez podwyższenia kapitału zakładowego - napisano w komunikacie.

Spółka przejmowana zostanie rozwiązana, bez przeprowadzenia postępowania likwidacyjnego, w dniu wykreślenia z rejestru.
 
Wittchen SA specjalizuje się w sprzedaży detalicznej obuwia i wyrobów skórzanych, prowadząc sieć sklepów, a przedmiotem działalności spółki przejmowanej jest działalność związana z udostępnianiem pracowników.

- Połączenie przeprowadzane jest w związku z zakończeniem unifikacji procesów sprzedażowych w lokalizacjach prowadzonych poprzednio pod marką Wittchen oraz pod marką VIP Collection oraz w związku z działaniami prowadzącymi do integracji procesów logistycznych i sprzedażowych wspierających rozwój zagraniczny w Wittchen SA.Dzięki planowanemu połączeniu uproszczeniu ulegnie struktura organizacyjna Grupy Kapitałowej spółki oraz zwiększy się jej efektywności działania. Połączenie spowoduje w szczególności integrację przedsiębiorstw spółek i prowadzonej przez nie działalności, co z kolei ułatwi proces zarządzania Grupą Kapitałową Wittchen S.A., w tym ograniczy koszty zarządzania, koszty administracyjne i operacyjne związane z funkcjonowaniem dwóch odrębnych osób prawnych - napisano w komunikacie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA