PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wittchen rozmawia ze spółkami w sprawie przejęć

  • Autor: ISB
  • 22 cze 2011 09:40

Wittchen, producent i dystrybutor luksusowej galanterii skórzanej, chce pozyskać z oferty na warszawskiej giełdzie kilkadziesiąt milionów złotych i liczy, że debiut na rynku głównym nastąpi jesienią. Spółka w ciągu 3-4 lat chce stworzyć grupę modową, działającą w segmencie dóbr luksusowych poprzez przejmowanie kolejnych spółek, poinformowali przedstawiciele zarządu.

REKLAMA

„Chcemy doprowadzić do powstania jednej z najsilniejszych polskich grup sprzedających dobra luksusowe. Jesteśmy obecnie na etapie porządkowania spraw po pierwszym przejęciu. Kryzys wyselekcjonował firmy, które chcielibyśmy przejmować. Tu upatrujemy duże szanse na wzrost i dlatego wchodzimy na giełdę"- powiedział prezes Jędrzej Wittchen na spotkaniu prasowym.

Na początku kwietnia spółka złożyła w Komisji Nadzoru Finansowego prospekt emisyjny.

„Jesteśmy przekonani, że do jesieni powinniśmy wejść na giełdę. Z oferty chcielibyśmy pozyskać kilkadziesiąt milionów złotych. Chcemy przejmować kolejne firmy i marki, co pozwoli nam uzyskać efekt skali, poprawić marże i wyniki"- dodał prezes.

Wittchen poinformował, że obecnie spółka prowadzi rozmowy z kilkoma firmami „z sąsiednich segmentów rynku" tj. perfumy i kosmetyki, odzież i ubrania, zegarki i biżuteria; z niektórymi podmiotami podpisała też listy intencyjne i wkrótce przystąpi do procesu due diligence. Prezes poinformował, że jest szansa, że przejęcie zostanie sfinalizowane jeszcze w tym roku. Spółka nie wyklucza przejęcia podmiotu za granicą.

Wittchen ocenił, że w najbliższych latach nastąpi dalszy wzrost rynku dóbr luksusowych w Polsce dzięki wzrostowi zamożności Polaków, świadomości konsumenckiej, a także małemu nasyceniu rynku.

„Wydatki na dobra luksusowe w Polsce to zaledwie 20 euro rocznie na osobę, podczas gdy w krajach Europy Zachodniej jest to ponad 100 euro. Jednocześnie liczba bogatych i zamożnych Polaków rośnie w tempie 12% rocznie i to daje nam duży potencjał wzrostu"- powiedział prezes.

Na przełomie 2010 i 2011 roku Wittchen przejął spółkę VIP Collection, co w ocenie zarządu stwarza szanse na skokowy wzrost udziału w rynku oraz daje korzyści w postaci wspólnej polityki zakupowej, czy logistyki.

„VIP Collection to marka pozycjonowana o półkę, czy nawet dwie półki niżej. Chcemy zmienić koncept i wizerunek tej firmy, wykorzystując nasz know-how i bardzo szybko podwoić liczbę sklepów" -dodał.

Obecnie działa 26 sklepów VIP Collection, spółka ma już podpisane kolejne 16 umów najmu, a docelowo ma działać 50 sklepów tej marki.

Prezes ocenił, że zdolności sprzedażowe przejętej spółki to 30 mln zł przychodów rocznie. W 2010 r. przychody ze sprzedaży wyniosły zaledwie 3,4 mln zł, jednak w ciągu dwóch lat spółka powinna powrócić do poziomu przychodów sprzed kryzysu.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA