PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Władze Opola mają pomysł na pobudzenie handlu w centrum miasta

  • Autor: PAP
  • 19 maj 2015 07:47

Drewniane domki handlowe mają być czasowo, bezpłatnie udostępniane np. sprzedawcom rękodzieła, zdrowej żywności czy kwiatów. Tworzone w ten sposób kramy, które staną w Rynku i okolicy, mają ożywić centrum Opola.

REKLAMA

Taki pomysł na wzbogacenie oferty miasta zaprezentowano na zwołanej w poniedziałek przez opolski ratusz konferencji prasowej. Alicja Sajewicz z Wydziału Kultury i Promocji opolskiego ratusza tłumaczyła, że póki co będzie to pilotaż, który potrwa do końca miesiąca. W jego ramach dla zainteresowanych udostępnionych ma być 9 domków. Docelowo jednak, jeśli inicjatywa się przyjmie, wykorzystywanych mogłoby ich więcej.

Miasto zamierza bezpłatnie użyczać drewniane domki np. twórcom ludowym czy rzemieślnikom, którzy chcieliby w nich sprzedawać swoje wyroby; producentom żywności ekologicznej; ale też organizacjom pozarządowym czy stowarzyszeniom.

Do końca miesiąca domki mają stać na opolskim Rynku. Potem - m.in. ze względu na planowane przy okazji Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej wydarzenia - zostaną przeniesione w inne miejsce. Jak zaznaczyła Sajewicz - miasto czeka też na sugestie mieszkańców gdzie domki mogłyby być ustawiane. Dodała, że miejscem w którym domki mogą stanąć, jest np. tzw. Mały Rynek - niewielki skwer sąsiadujący z Rynkiem głównym, gdzie swe kramy mogłyby mieć np. kwiaciarki.

Zastępcą naczelnika Wydziału Kultury i Promocji w opolskim urzędzie miasta Łukasz Śmierciak zastrzegł, że za każdym razem urząd będzie miał nadzór na tym kto i co w domkach będzie sprzedawał czy promował. "Zależy nam na tym, by były to tego rodzaju działalności lub produkty, które nie są na co dzień dostępne w sklepach, marketach czy na placu handlowym" - zaznaczył.

To nie jedyna inicjatywa opolskiego urzędu miasta, która ma ożywić centrum Opola. Wcześniej już miasto ogłosiło, że bezpłatnie udostępniana dla twórców będzie tzw. scena na stawku Barlickiego w pobliżu opolskiego amfiteatru. Mają się na niej odbywać m.in. koncerty czy przedstawienia. "To szansa zarówno dla muzyków jak i wszelkich innych grup artystycznych na bezpłatną autoprezentację w urokliwej scenerii naszego miasta" - informuje na swojej stronie internetowej Opole.

"Zainteresowanie tą inicjatywą jest, a terminarz na wykorzystanie sceny na stawku się zapełnia" - zapewniła rzeczniczka opolskiego ratusza Alina Pawlicka-Mamczura.

Miasto obecnie ma 20 drewnianych domków. Docelowo ma ich mieć 30. Każdy domek kosztował ok. 3,5 tys. zł. Formalnie ich właścicielem jest podlegające miastu Centrum Wystawienniczo-Kongresowe, któremu mają one służyć przy organizacji np. targów czy wystaw.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA