PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Właściciel centrów Karolinka i Pogoria robi kolejny krok w kierunku polityki proekologicznej

  • Autor: Propertynews.pl
  • 16 sty 2012 11:21

Od stycznia 2012 roku CH Karolinka w Opolu i CH Pogoria w Dąbrowie Górniczej korzystają wyłącznie z energii odnawialnej. Energia dostarczana do obu centrów handlowych pochodzi z farm wiatrowych na Suwalszczyźnie.

REKLAMA

Korzystanie z „zielonej" energii to kolejny krok w realizacji proekologicznej polityki właściciela centrów - MGPA Europe Fund III. Dotychczas, w CH Karolinka i CH Pogoria w celu ograniczenia poboru energii elektrycznej wymieniono zwykłe żarówki na oświetlenie LED-owe lub energooszczędne świetlówki, niezawierające rtęci.

Na terenie centrów znajdują się również specjalne pojemniki do segregacji śmieci. Zużycie wody zmniejszono poprzez montaż perlatorów, a stosowane w Karolince i Pogorii środki czystości są całkowicie biodegradalne.

Od 2010 roku oba centra handlowe biorą udział w corocznej akcji WWF „Godzina dla Ziemi". Energia elektryczna uzyskana z wiatru, z której obecnie korzystają centra, uznawana jest za ekologicznie czystą, gdyż wytworzenie energii nie pociąga za sobą spalania żadnego paliwa, co eliminuje emisję dwutlenku węgla do atmosfery.

Energię do CH Karolinka i CH Pogoria dostarcza RWE Polska.

MGPA jest niezależną grupą kapitałową (private equity) działającą na europejskim i azjatyckim rynku nieruchomości. Łączna wartość aktywów zarządzanych przez MGPA wynosi obecnie ok. 11 miliardów USD. Firma realizuje i zarządza projektami deweloperskimi w sektorze powierzchni biurowych, handlowych, przemysłowych, mieszkaniowych i hotelowych.

Centrum Handlowe Karolinka to największy kompleks handlowy w regionie Opola, obejmujący galerię i park handlowy. Położony na opolskim Zaodrzu, przy ulicy Wrocławskiej, oferuje klientom ok. 130 sklepów i punktów usługowych, zlokalizowanych na łącznej powierzchni 70 tys. mkw.

Centrum Handlowe Pogoria w Dąbrowie Górniczej jest największym centrum handlowo-rozrywkowym w rejonie Zagłębia Dąbrowskiego. Centrum, zlokalizowane przy ulicy Jana III Sobieskiego, liczy 30 tys. mkw. powierzchni handlowej. Mieści ok. 90. sklepów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA