PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Właściciel centrów Karolinka i Pogoria robi kolejny krok w kierunku polityki proekologicznej

  • Autor: Propertynews.pl
  • 16 sty 2012 11:21

Od stycznia 2012 roku CH Karolinka w Opolu i CH Pogoria w Dąbrowie Górniczej korzystają wyłącznie z energii odnawialnej. Energia dostarczana do obu centrów handlowych pochodzi z farm wiatrowych na Suwalszczyźnie.

REKLAMA

Korzystanie z „zielonej" energii to kolejny krok w realizacji proekologicznej polityki właściciela centrów - MGPA Europe Fund III. Dotychczas, w CH Karolinka i CH Pogoria w celu ograniczenia poboru energii elektrycznej wymieniono zwykłe żarówki na oświetlenie LED-owe lub energooszczędne świetlówki, niezawierające rtęci.

Na terenie centrów znajdują się również specjalne pojemniki do segregacji śmieci. Zużycie wody zmniejszono poprzez montaż perlatorów, a stosowane w Karolince i Pogorii środki czystości są całkowicie biodegradalne.

Od 2010 roku oba centra handlowe biorą udział w corocznej akcji WWF „Godzina dla Ziemi". Energia elektryczna uzyskana z wiatru, z której obecnie korzystają centra, uznawana jest za ekologicznie czystą, gdyż wytworzenie energii nie pociąga za sobą spalania żadnego paliwa, co eliminuje emisję dwutlenku węgla do atmosfery.

Energię do CH Karolinka i CH Pogoria dostarcza RWE Polska.

MGPA jest niezależną grupą kapitałową (private equity) działającą na europejskim i azjatyckim rynku nieruchomości. Łączna wartość aktywów zarządzanych przez MGPA wynosi obecnie ok. 11 miliardów USD. Firma realizuje i zarządza projektami deweloperskimi w sektorze powierzchni biurowych, handlowych, przemysłowych, mieszkaniowych i hotelowych.

Centrum Handlowe Karolinka to największy kompleks handlowy w regionie Opola, obejmujący galerię i park handlowy. Położony na opolskim Zaodrzu, przy ulicy Wrocławskiej, oferuje klientom ok. 130 sklepów i punktów usługowych, zlokalizowanych na łącznej powierzchni 70 tys. mkw.

Centrum Handlowe Pogoria w Dąbrowie Górniczej jest największym centrum handlowo-rozrywkowym w rejonie Zagłębia Dąbrowskiego. Centrum, zlokalizowane przy ulicy Jana III Sobieskiego, liczy 30 tys. mkw. powierzchni handlowej. Mieści ok. 90. sklepów.

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - OUTLET CENTER

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA