PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Właściciel Żabki kupuje rumuńską sieć supermarketów

  • Autor: propertynews.pl
  • 24 lis 2016 07:28

Właściciel Żabki kupuje rumuńską sieć supermarketów Profi, mat. prasowe

Fundusz Polish Enterprise Fund VI, zarządzany przez Enterprise Investors, podpisał umowę sprzedaży 100 proc. akcji rumuńskiej sieci supermarketów - Profi Rom Food. Kupującym jest Mid Europa Partners, firma private equity działająca w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

REKLAMA

Całkowita wartość transakcji wynosi 533 miliony euro i jest największą transakcją przeprowadzoną w Rumunii przez fundusz private equity oraz największą w historii sektora handlu detalicznego w tym kraju.

Profi to sieć handlowa o najszerszym zasięgu geograficznym w Rumunii, obecna jest w blisko 250 miastach, miasteczkach i wsiach kraju. W 2010 roku Enterprise Investors kupił od założyciela sieci 100 proc. akcji spółki za 66 milionów EUR, a rok później zainwestował w jej rozwój kolejne 10 milionów EUR. Spółka przeszła gruntowną modernizację, reorganizację oraz w szybkim tempie otwierała nowe placówki. Przez ostatnie dwa lata rozwijała się w tempie ponad 100 nowych otwarć rocznie. To pozwoliło jej rozrosnąć się z 67 placówek w chwili przejęcia przez Enterprise Investors do blisko 500 sklepów obecnie.

W 2016 roku spółka planuje osiągnąć wpływy ze sprzedaży na poziomie 800 milionów EUR, co przełoży się na 30 proc. średnioroczny wzrost przychodów oraz EBITDA w latach 2010-2016.

Profi prowadzi działalność w dwóch formatach “Standard” i “City”, które stworzone były z myślą o ośrodkach miejskich, a od niedawna spółka rozwija również nowy format „Loco”, który przeznaczony jest dla klientów z wiejskich obszarów kraju. Profi jest dziś jednym z największych pracodawców w Rumunii i zatrudnia blisko 11.000 osób.

Mid Europa zarządza funduszami o wartości blisko 4,3 miliarda EUR. Na polskim rynku fundusz jest właścicielem sieci Żabka i jednym z inwestorów Allegro. Z kolei sprzedający Enterprise Investors jest udziałowcem sieci supermarketów Dino.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA