PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wniosek Auchan trafił do UOKiK. Decyzja w sprawie przejęcia sieci Real za 2 miesiące?

  • www.portalspozywczy.pl
  • 20 mar 2013 14:05

Wniosek Auchan trafił do UOKiK. Decyzja w sprawie przejęcia sieci Real za 2 miesiące?

19 marca spółka Auchan Polska zgłosiła w UOKiK-u zamiar przejęcie kontroli nad siecią Real. Kilka dni temu, urząd informował o przejęciu tej sprawy od Komisji Europejskiej.

REKLAMA

To już trzeci przypadek, gdy przedsiębiorcy proszą Komisję Europejską o przekazanie transakcji polskiemu urzędowi antymonopolowemu.

Przypomnijmy, w listopadzie ubiegłego roku Metro Group podpisało z Auchan porozumienie o sprzedaży działalności Real w Europie Wschodniej.

Auchan przejmuje aktywności operacyjne i nieruchomości spółki-córki Metro w Polsce, Rumunii, Rosji i na Ukrainie. Markety Real w Europie Wschodniej w przyszłości mają występować pod marką Auchan. Transakcja sprzedaży obejmuje 91 hipermarketów. Real w roku 2011 w tych czterech krajach wypracował obrót ponad 2,6 mld euro i zatrudnia tam około 20.000 pracowników. Auchan w tych czterech krajach prowadzi 98 lokalizacji i zatrudnia około 65.000 pracowników.

Jak już pisaliśmy, zdaniem Agnieszki Górnickiej, prezesa firmy badawczej Inquiry, przejęcie sieci Real przez Auchan ma bardzo istotne znaczenie dla przyszłości polskiego rynku. Auchan pokazuje, że można działać odważnie i zaproponować konsumentom nową wartość. Od dłuższego czasu było widać, że rynek oczekuje zdecydowanej odpowiedzi na ekspansję dyskontów, a Auchan taką odpowiedź właśnie zaprezentował.

Postępowanie antymonopolowe sprawie przejęcia hipermarketów Real przez Grupę Auchan w Polsce zostanie wszczęte przez prezes UOKiK po wpłynięciu wniosku do Urzędu. - Od złożenia wniosku mamy ustawowe dwa miesiące na rozpatrzenie sprawy, w przypadku prośby o dodatkowe informacje, dane - ten termin może zostać wydłużony - wyjaśnia Małgorzata Cieloch, rzecznik prasowy Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Sławek42 2013-03-20 14:25:42
    "Auchan pokazuje, że można działać odważnie i zaproponować konsumentom nową wartość" - co takiego innego tam jest niż gdzie indziej??? Większe kolejki do kas i to wszystko, dla mnie nie ma żadnej różnicy. Różnica będzie tylko taka, że zmniejszy się konkurencja, zdobędą jeszcze większy udział w rynku i ceny wzrosną.

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA