PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wojas wyda środki ze zbycia akcji Gino Rossi na rozwój. W planach nowa sieć

  • Autor: Anna Pełka (PAP)
  • 21 paź 2013 18:03

Wojas wyda środki ze zbycia akcji Gino Rossi na rozwój. W planach nowa sieć

Wojas, który sprzedał pakiet akcji Gino Rossi za ponad 7 mln zł, środki z transakcji planuje przeznaczyć na modernizację sieci i rozwój sklepów za granicą - poinformował w rozmowie z PAP Wiesław Wojas, prezes spółki. Firma nie wyklucza uruchomienia odrębnej sieci sprzedaży dla marki Relaks.

REKLAMA

W piątkowym komunikacie Gino Rossi poinformowało, że Wiesław Wojas bezpośrednio jako członek rady nadzorczej spółki i pośrednio poprzez spółkę Wojas sprzedał w transakcjach pakietowych 3.351.000 akcji Gino Rossi, obniżając udział w akcjonariacie spółki do 2,45 proc. z 9,47 proc. wcześniej. W ramach tych transakcji spółka Wojas sprzedała łącznie 2.786.000 akcji Gino Rossi za 7,24 mln zł, czyli po 2,6 zł za akcję. Spółka obejmowała większość akcji w 2010 roku po 1,5 zł za papier.

"Mam wizję prowadzenia biznesu, gdzie mam realny wpływ na podejmowanie decyzji, na to co się dzieje w spółce, a w Gino Rossi niezbyt miałem taką możliwość. Spółka realizowała strategię, która zakładała utrzymywanie dwóch nóg biznesowych, czyli obuwniczej i odzieżowej, a ja byłem zawsze temu przeciwny. Wojas ma własną filozofię rozwoju" - powiedział PAP prezes Wojas.

Dodał, że spółka nie wyklucza współpracy z Gino Rossi w przyszłości.

"Produkowaliśmy pewną ilość butów dla Gino Rossi. Nie wykluczamy tego w przyszłości, jeśli będziemy mieć wolne moce" - powiedział Wojas.
Poinformował, że środki ze sprzedaży pakietu akcji Gino Rossi Wojas przeznaczy na dalszy rozwój, m.in. za granicą.

"Pieniądze będą przeznaczone na przebudowanie części naszych sklepów i rozwój sieci za granicą. Myślę, że będziemy otwierać własne sklepy w stolicach kluczowych państw Unii, w dobrych centrach" - powiedział.

"Uruchomiliśmy sklep w Pradze, który bardzo dobrze się przyjął. Trwają rozmowy na temat otwarcia kolejnych dwóch sklepów w Pradze, rozmawiamy też wstępnie z partnerem o uruchomieniu sklepu pilotażowego w Wiedniu. Rozważymy również rozwój w Niemczech, jeśli znajdzie się partner" - dodał Wojas.

Na koniec pierwszego półrocza sieć Wojas liczyła 143 sklepy, z czego 135 w kraju i 8 na Słowacji. Na rynkach wschodnich spółka rozwija się poprzez franczyzę. Ma pierwsze sklepy na Białorusi, na Ukrainie, w Kaliningradzie.

Wojas poinformował, że w tym roku w Polsce spółka otworzy jeszcze 4 sklepy. "Myślę, że w Polsce jest jeszcze miejsce na 10-20 naszych sklepów. Jeśli będą dostępne lokalizacje, to możemy je otworzyć nawet w przyszłym roku" - powiedział prezes.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA