PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wojas zwiększa przychody. Będą kolejne nowe salony

  • Autor: propertynews.pl
  • 22 mar 2013 12:30

W 2012 r. skonsolidowane przychody ze sprzedaży spółki handlującej obuwiem - Wojas SA wyniosły 167 347 tys. zł, co oznacza wzrost o 15,3 proc. w stosunku do analogicznego okresu poprzedniego - podała firma w raporcie. W ub.r. Wojas otworzył 13 salonów, ale też postanowiła zlikwidować dwie swoje placówki.

REKLAMA

Jak podała firma w raporcie, wzrost sprzedaży wynika z rozwoju detalicznego kanału dystrybucji - wzrost sprzedaży w tym kanale wyniósł 25,2 proc. r/r., z czego sprzedaż w grupie sklepów porównywalnych wzrosła o 12 proc. r/r. Kanał hurtowy i pozostały zanotował spadek o 15,8 proc. r/r, a jego udział w sprzedaży ogółem wyniósł 17,8 proc.

Na 2013 r. Wojas zakłada kilkunastoprocentowy wzrost przychodów ze sprzedaży przy utrzymaniu skonsolidowanej marży brutto na podobnym poziomie. Jak podaje spółka, koszty sprzedaży powinny mieć mniejszą dynamikę wzrostu niż w 2012 r. Wynika to z przeprowadzanych zmian w zakresie poziomu wynagradzania pracowników oraz renegocjacji umów z centrami handlowymi. Wojas zakłada też utrzymywanie pozostałych kosztów na stałym poziomie, a także obniżenie kosztów odsetkowych finansowania dłużnego.

Detaliczna sieć sprzedaży Wojas liczy ponad 140 sklepów, na co składa się ponad 130 salonów firmowych w kraju i 9 salonów firmowych na Słowacji.

Strategia Grupy zakłada dalszy wzrost i powiększanie udziału rynkowego poprzez rozwój sieci sprzedaży.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA