PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wojciechowski rozkręca się w sektorze komercyjnym. JW Construction ma plany ogromnego centrum handlowego

  • Autor: Propertynews.pl
  • 16 mar 2012 10:21

Wojciechowski rozkręca się w sektorze komercyjnym. JW Construction ma plany ogromnego centrum handlowego

W tym roku JW Construction Holding SA zamierza rozpocząć realizację kolejnych projektów komercyjnych. Według najnowszych informacji przedstawionych w raporcie, inwestycja przy ul. Kasprzaka w Warszawie nie będzie dotyczyć tylko budowy mieszkań. Po zawarciu ostatecznej umowy zakupu gruntu w tej lokalizacji, planowana jest budowa kompleksu usługowo-handlowego o łącznej powierzchni 72 tys. mkw. Z kolei przy ul. Pileckiego w tym mieście powstanie obiekt biurowo-hotelowy liczący 7,7 mkw.

REKLAMA

„Spółka zamierza kontynuować rozpoczętą w poprzednich latach dywersyfikację swoich przychodów poprzez energiczne wejście w segment komercyjny w skali ogólnopolskiej, co przy obecnej sytuacji na rynku nieruchomości okazało się celowym i słusznym kierunkiem" - czytamy w raporcie firmy. „Obecnie w spółce trwają przygotowania do realizacji kolejnych projektów komercyjnych m.in. we Wrocławiu i Warszawie. Cały czas trwają prace związane z projektowaniem oraz pozyskiwaniem odpowiednich pozwoleń i decyzji umożliwiających rozpoczęcie tych inwestycji" - czytamy dalej.

Dynamiczne wchodzenie w segment komercyjny poprzez kontynuację realizacji kolejnych projektów biurowo-usługowo-hotelowych, umocnienie pozycji lidera wśród deweloperów zarówno w Warszawie jak i całym kraju oraz kontynuacja prac związanych z przygotowaniem nowych inwestycji - to strategiczne cele J.W. Construction Holding.

W przypadku inwestycji przy ul. Kasprzaka, spółka podpisała już umowę przedwstępną na zakup gruntu. Do tej pory firma informowała, że teren przeznaczony pod przedsięwzięcie obejmuje budowę 81,2 tys. mkw. powierzchni, tj. około 3 tys. lokali mieszkalnych. 

W tym roku spółka będzie też kontynuować rozpoczęte wcześniej projekty komercyjne. W dniu 22 lutego 2011 roku spółka uzyskała pozwolenia na budowę budynku z powierzchniami komercyjnymi przy ulicy Wyzwolenia w Szczecinie - obiektu Hanza Tower. Obecnie trwają prace na budowie części podziemnej obiektu. Powierzchnia obiektu będzie liczyła 36,3 tys. mkw.

Pod koniec 2011 roku firma zakończyła budowę pierwszej inwestycji komercyjnej Jerozolimskie Point w Warszawie przy Al. Jerozolimskich. Budynek oferuje powierzchnie klasy A.

Obecnie intensywnie rozwijany jest również segment działalności hotelarskiej poprzez rozbudowę i modernizację hotelu Czarny Potok w Krynicy Górskiej o powierzchni użytkowej 20,5 tys. mkw. Prace były rozpoczęte w latach poprzednich i zostaną zakończone w pierwszej połowie 2012 roku.

W 2011 roku spółka JW Construction Holding SA osiągnęła przychód równy 333,2 mln zł. To wynik niższy o 42 proc. w porównaniu do 2010 roku. Na poziom osiągniętych przychodów wpływ miała niższa liczba przekazanych lokali w 2011 roku w stosunku do 2010 roku. W 2011 firma osiągnęła rentowność netto na poziomie 8 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA