PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wojna charakterów musi dobiec końca

  • Autor: Cezary Szczepański
  • 24 wrz 2015 12:40

Wojna charakterów musi dobiec końca Thomas Kurzmann, prezes zarządu GTC

Pomimo dobrej koniunktury sytuacji na polskim rynku inwestycyjnym daleko do ideału. Kupujący i sprzedający twardo stawiają na swoim, przez co potencjalne transakcje nie mogą dojść do skutku. - Trzeba dobrej woli obu stron - apeluje w rozmowie z Propertynews.pl Thomas Kurzmann, prezes zarządu GTC.

REKLAMA

- Rynek nieruchomości komercyjnych w Europie przeżywa dobre chwile. Z powodu niskich stóp procentowych i niskiego zainteresowania kupnem akcji, obligacji czy innych papierów wartościowych, inwestorzy poszukują nowych możliwości. Stąd pojawia się duża presja na kupno nieruchomości, szczególnie tych generujących zyski na rynku komercyjnym - tłumaczy w rozmowie z Propertynews.pl Thomas Kurzmann, prezes zarządu GTC.

- Poszukiwane są aktywa w różnych częściach kontynentu, ale szczególnie interesująca w tym względzie jest Europa Centralna i Południowa. Możliwe są tu naprawdę poważne stopy zwrotu z nieruchomości - dodaje.

Jak zaznacza prezes firmy, na celowniku funduszy inwestycyjnych znajduje się m.in. Polska. - W chwili obecnej, zarówno w Polsce, jak i Czechach, brakuje dobrych produktów inwestycyjnych, którymi mogą być zainteresowane podmioty inwestycyjne. To rodzi negatywne konsekwencje - zaznacza.

- Inwestorzy zgromadzili duże zasoby kapitału i chcą podpisywać nowe umowy, ale często nie dochodzi do finalizacji rozmów. Sprzedający wyczuwając sytuację stawiają naprawdę trudne warunki, które są nie do przyjęcia z punktu widzenia kupujących - komentuje Thomas Kurzmann.

Według prezesa GTC negocjacje są trudne, zajmują mnóstwo czasu, a na koniec bardzo często i tak strony nie dochodzą do porozumienia. - Inwestorzy są już coraz bardziej zmęczeni taką sytuacją. Niestety, minie jeszcze trochę czasu, zanim sprzedający i kupujący będą w stanie się porozumieć, a ceny osiągną satysfakcjonujący wszystkie strony poziom - komentuje.

- Dobra wola musi pojawić się u obu stron - kupujący muszą zaakceptować wyższe ceny, ale sprzedający muszą porzucić dotychczasowe praktyki wyczekiwania w nadziei na dodatkowe podbicie wartości nieruchomości. Nikt nie chce sprzedać za wcześnie, bo wszyscy czekają na wzrost cen. Dla dobra rynku sytuacja musi jednak ulec zmianie - apeluje Kurzmann.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA